Skocz do zawartości

e46 330i Regulacja wysokości ksenonu


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na rutynowym przeglądzie samochodu, pracownik diagnosta stwierdził że wg niego lewy ksenon za wysoko świeci i pokręcił coś od wewnątrz przy lampie. Nowe ksenony założone dwa lata temu w ASO, wcześniej przechodziły przegląd bez wątpliwości, nikt wcześniej "nie grzebał" przez ten czas przy lampie, a teraz coś się rozregulowało? :norty: Możliwe że ksenon się po czasie przestawia, czy diagnosta nadgorliwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
samoczynnie nie przestawi sie na pewno ale może być tak ze któryś z czujników przy wahaczu padł a wtedy Xenon samoczynnie opada by nie oślepiał kierowców z przeciwka.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie wróciłem z trasy i... nie widzę różnicy. Samopoziomowanie działa. :norty: Szkoda że nie przyglądnąłem się czym trzeba kręcić przy ksenonie żeby go regulować.

Patrzac na lampę od góry masz tam takie pokrętło jakby "koło zębate" w samym srodku dziurka na klucz imbusowy

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na lampę od góry masz tam takie pokrętło jakby "koło zębate" w samym srodku dziurka na klucz imbusowy

 

Albo gwiazdkowy. Są dwa pokrętła. Skrajnym regulujesz świecenie do środka/na zewnątrz a środkowym wysokość

Podjedź pod ścianę i sprawdź czy równo świecą

I zerknij jeszcze czy nie ma luzów i nie lata cały środek, bo u mnie tak ostatnio było. Musialem rozebrać lampę i poprawić mocowanie od regulacji bo wypadło z prowadnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem pod maskę i jest jedno "gwiazdkowe" pokrętło z wejściem w środku na śrubokręt od strony błotnika, przy czym to pokrętło da się ręcznie kręcić. Luzów nie zaobserwowałem, czyli jest ok? Na ściane pada równe światło. Być może mechanik jak zmieniał filtr powietrza przy przeglądzie lekko zahaczył ręką o pokrętło i zmienił kąt padania światła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.