Skocz do zawartości

[E39] 523i - rozładowuje akumulator-dziwne! (konkretny opis)


biernus

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązałem problem z rozładowywaniem akumulatora, przyczyny były dwie:

1. Miałem cały czas podłączony telefon pod kabel, a telefon i tak się nie włącza prawdopodobnie bateria która jest zepsuta bo tel się nie włącza robiła zwarcie.

2. Mam dołączane dvd i ono nie pozwalało radiu wyłączyć się całkowicie tylko po jakimś czasie zaczęło pobierać prąd.

Po odłączeniu telefonu i dvd problem z rozładowującym się akumulatorem znikł i samochód normalnie odpala nawet po długim postoju,

Dziękuję wszystkim za pomoc i Pozdrawiam

 

Napisałeś wcześniej, że pobór był 0,05A po uśpieniu systemów. Czy to oznacza , że auto poprawnie "się usypia" , po jakimś czasie pojawiał się pobór z powodu telefonu i dvd ? Zastanawiam się , dlaczego tak się działo, co powodowało, że najpierw było ok, a dopiero po jakimś czasie pojawiał się upływ prądu ? Pytam nie bez powodu, próbuję od jakiegoś czasu zrozumieć problem "prądów błądzących" w swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja u siebie również borykam się z problemem znikającego prądu. W zimę zdarzało się ze alarm wyl. Ja u siebie zauważyłem ze rano jak jest minimal y przymrozek bd troszkę zimniej to na szybie mam 2 placki średnicy 10 cm odmrożone i na masce przy spryskiwaczach. Czy ma ktoś pomysł w co uderzyć żeby zdiagnozować pobór prądu? elektryków w Olsztynie odpuszczam bo to lenie albo fachowcy którym nie chce się zagłębiać w temat tylko szkoda czasu i pieniędzy no chyba ze ktoś możne polecić mi konkretnego.

Z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rozwiązałem problem z rozładowywaniem akumulatora, przyczyny były dwie:

1. Miałem cały czas podłączony telefon pod kabel, a telefon i tak się nie włącza prawdopodobnie bateria która jest zepsuta bo tel się nie włącza robiła zwarcie.

2. Mam dołączane dvd i ono nie pozwalało radiu wyłączyć się całkowicie tylko po jakimś czasie zaczęło pobierać prąd.

Po odłączeniu telefonu i dvd problem z rozładowującym się akumulatorem znikł i samochód normalnie odpala nawet po długim postoju,

Dziękuję wszystkim za pomoc i Pozdrawiam

 

Napisałeś wcześniej, że pobór był 0,05A po uśpieniu systemów. Czy to oznacza , że auto poprawnie "się usypia" , po jakimś czasie pojawiał się pobór z powodu telefonu i dvd ? Zastanawiam się , dlaczego tak się działo, co powodowało, że najpierw było ok, a dopiero po jakimś czasie pojawiał się upływ prądu ? Pytam nie bez powodu, próbuję od jakiegoś czasu zrozumieć problem "prądów błądzących" w swoim aucie.

 

Tak mi mówili elektrycy że pobór prądu jest taki jak trzeba i że mierzyli go niejednokrotnie dlatego też mnie bardzo zdziwiło że po odłączeniu tych dwóch rzeczy problem całkowicie znikł. Podzieliłem się tą informacją ponieważ może u kogoś będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.