Skocz do zawartości

Urawana klapka w kolektorze - kupno auta po remoncie


mirasextra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam na oku BMW e60 530d . Auto posiada nieszczesne klapki w kolektorze. Jedna z nich oberwala sie i narobila szkody w piatym cylindrze. Auto bylo u mechanika niby wszystko jest naprawione i silnik udało sie odratowac. Zastanawiam sie czy warto zaprzatac sobie tym glowy i kupic takie auto. Czy w przyszłosci nie bedzie mialo to wplywu na własciwa prace auta. Temat jest dla mnie wazny bo nie wiem czy warto inwestowac w zakup auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto jest do sprzedania to myślę,że nie możesz być pewny czy coś z czasem nie wyjdzie.Chyba,że cena jest na tyle dobra żeby był luz na 2 gi silnik ewentualnie.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja e60 jest po takich przejściach i jak na razie wszystko jest ok, a zrobiłem od tego czasu ponad 50 tys km.

Wszystko zależy od tego jak duże były uszkodzenia i jak to naprawiono. Jeśli wszystko zrobione jest dobrze na nowych oryginalnych częściach to powinno być ok a nawet lepiej. Ja mam nowe uszczelki, dopasowane zawory i nowe uszczelniacze.

Jak jest możliwość to niech gość Ci pokaże faktury za wymienione części i będziesz wiedział mniej więcej jak wyglądała naprawa.

Jeśli wpadła cała klapka razem z ośką to na pewno musiało uszkodzić tłok, głowice i zawory. W najgorszym wypadku mogło porysować cylinder. Wydaje mi się, że wiele może powiedzieć pomiar stopnia sprężania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taka przygode z tym ze mi zostały tylko 2 a reszta wpadła,wszystko zalezy od goscia który ci to poskłada no i części...

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być to dobrze zrobione, wypadki chodza po ludziach, może chciał sprzedać samochód a to go zaskoczyło no i musiał naprawic przed sprzedażą, watpie żeby ktoś cos takiego naprawial po kosztach, ja pol roku się zastanawialem czy wywalic klapki w e46 bo wiedziałem ze prędzej czy później ja sprzedał, udało się doczekać bez awarii

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.