Skocz do zawartości

Wyciek z pokrywki obudowy filtra oleju - dziwny przypadek


Kalik2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem na forum mojego przypadku wycieku oleju.

Jak w temacie, wycieka olej z pokrywki obudowy filtra oleju. Precyzując miejsce wycieku, jest to plastikowa kropka na samym środku pokrywki. Wyciek zauważyłem kilka dni po wymienię oleju i filtrów.

 

Czy może być tam mikroszczelina której nie widać gołym okiem przez który wycieka ?

Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem?

 

Magiczna kropka na foto:

http://s4.ifotos.pl/mini/imagejpg_nqnxeae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak cieknie to cos tam musi byc :) Nowe uszczelki i powinno byc po problemie tylko zaluz je tam gdzie ich miejsce z tego co mi wiadomo sa dwie albo nawet 3 http://de.bmwfans.info/parts-catalog/E46-Sedan/Europe/318i-M43/L-N/jun1999/browse/engine/lubrication_system_oil_filter i musza byc po kolei zalozone jesli sa na odwrót to dekiel robi sie nieszczelny. Moze nawet wystarczy zamienic kolejnosc usczczelek bo nie powinny byc zepsute jak sa nowe.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieknie z tej kropeczki (taka jak w butelkach pet). W nowym opakowaniu z filtrem była tylko duża uszczelka i podkładka pod śrubę. Ostatni raz kupuje filtrona.

Możliwe jest złe założenie tego filtra ? Do góry nogami czy cos?

 

Wczoraj zakleilem poxipolem ale teraz przejechałem pare km i już widać kropelek kilka oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieknie z tej kropeczki (taka jak w butelkach pet). W nowym opakowaniu z filtrem była tylko duża uszczelka i podkładka pod śrubę. Ostatni raz kupuje filtrona.

Możliwe jest złe założenie tego filtra ? Do góry nogami czy cos?

 

Wczoraj zakleilem poxipolem ale teraz przejechałem pare km i już widać kropelek kilka oliwy.

 

 

Więc kupiłeś nieodpowiedni filtr. Kupiłeś filtr do TDS, czyli Filtron OE649/1, a do M47 powinien być filtr OE649/2, i gwarantuję ci, że w tym filtrze znalazłbyś 3 uszczelki - duzy oring pod pokrywę, oraz dwa na sztycę - mniejszy i większy.

 

Co do wycieku w tym miejscu co u Ciebie - to się może zdarzyć, zwłaszcza jak ktoś dokręcał pokrywę nie kluczem nasadowym, a np. płaskim. Tylko wymiana pokrywy Cię ratuje, albo próbować to zaspawać - to w końcu plastik i powinien się poddać.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtry 649/1 i 649/2 różnią sie czymś jeszcze czy tylko zawartością uszczelek ? Może komplet uszczelek został podmieniony przez przypadek w sklepie, muszę to wyjaśnić.

Mechanik wymienił filtry i nie zgłaszał problemów a brak uszczelek interpretowalem tym ze to filtron a nie mann czy knecht i po kosztach lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina uszczelek - one nie maja nic do tego. Na bank masz mikropekniecie. Komus ta pokrywa albo spadla, albo pekla podczas odkrecania/przykrecania.

Tez to przechodzilem - mialem nieodpowiedni klucz (plaski) i mi pekla ta pokrywa. Z uwagi na cisnienie i goracy olej nie sprawdzilo sie nawet jej pospawanie.

Musialem kupic nowa (chyba 148zl w ASO z kompletem uszczelek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.