Skocz do zawartości

bmw e39 2002r problem z radiem


damianok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie gra mi tylko jeden głośnik od kierowcy czytałem ze to wina końcówek mocy w radiu ale nie w moim przypadku już kupiłem 3 radio i to samo myśle że wina leży gdzie indziej tylko gdzie?kostkę od instalacji potraktowałem wd -40 i po podłączeniu tylko dym poszedł z radia i po nim wyczyściłem te kostki i następne radio gra tak samo. Na przewodach nie widzę żadnego uszkodzenia a przejżałem je dość dokładnie brak siły ile można z tym walczyć:/

dodam ze mam jakieś inne radio i podłaczająć je przez przejsciówkę też nie grają wszystkie głośniki może ktoś poratuje radą i pomoże...z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup sobie miernik, najzwyklejszy za kilkadziesiąt pln. Ja mam taki http://www.mastech.com.cn/html/en/products-mas830.htm. Jedną końcówkę przykładasz do wyjścia w kostce, drugą do kabla przy głośniku, jeśli zacznie wydawać dźwięk to znaczy, że przewodzi na całej długości, jak nie to gdzieś jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dsp ... podlaczajac inne nie oryginalne radio za pomoca przejsciowki graja i z tylu i od strony pasazera dlatego nie wiem o co chodzi...po podlaczeniu oryginalu gra tylko kierowcy glosnik ruszam przewodami w kostce i nie ma poprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może wszystkie radia które podłączasz mają walniętą końcówkę mocy :)

 

A tak na poważnie. Sprawdź kable testerem, przy okazji ściągnij sobie rozpiskę pinów i sprawdź czy wszystkie kable są na swoim miejscu w kostce. Od zawsze Ci tak gra, czy nagle zaczęło? Czy kiedykolwiek był dźwięk ze wszystkich głośników? Coś było grzebane w instalcji? Nieoryginalne radio podłączasz przez przejściówkę bmw->ISO, czy na krótko?

 

Coś mało precyzyjnie piszesz, Twój ostatni post jest trochę sprzeczny z pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieoryginalne radio podlaczam przez przejsciowke bmw--iso .Wczesniej graly wszystkie glosniki . instalacja kostki i kabel od anteny wychodzą z czarnej plecionej izolacji wygladaja na nie ruszane. Poprzedni wlasciciel mial nieoryginalne radio i jakies wzmacniacze wszystko wyrzucilem nic nie bylo podlaczone do oryginalnej instalacji i po tej operacji jeszcze dlugo graly wszystkie glosniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.