Skocz do zawartości

Jakim materialem najlepiej oklecic podsufitke ??


brazyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie , odpadla mi podsufitka wyciaglem juz cala zdarlem stara i zastanawiam sie czym najlepiej oklecic sa dostepne welur z podbiciem piankowym , ancantara, lub eco skora- skaj i nie wiem czym bedzie dobrze okleic i zeby ladnie wygladalo , i zastanawialem sie nad zmiana koloru , samochod ma siedzenia skora czarna a podsufitka i slupki byla do tej pory jasna , jesli ktos robil cos takiego u siebie prosze o rade i wskazowki , z gory dzieki .Pozdrawiam wszystkich fanow 7:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ori uzywke i trzyma sie juz 3 lata, ale tak masz racje roznie bywa. Podejrzewam ze oryginalny materiał jest nie do dostania. Dlatego dalej bym to obil welurem, albo jak masz gest to alcantara :D

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś chcesz kombinować to powinien ciekawie wyglądać ciemny welur jak w e46 mpakiet :-) Chociaż jak kolega wyżej jestem zwolennikiem ori

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbij czarną lub antracytową (jak M-Pakiet kolor) alcantarą - gwarantuję, że auto nie straci uroku, a nawet sporo zyska. Takie rozwiązanie jest teraz w Bentleyach stosowane i Porsche, wygląda nieziemsko :cool2:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslalem nad czarnym ale nawet jak okleje slupki przednie , srodkowe i tylne i cala podsufitke to zaostana lampki i uchwyty w popielatym kolorze bo taka byla podsufitka i slupki w orginalnym , poza tym caly srodek jest czarny siedzenia skora czarna tapicerki czarne jak zrobie sufit i slupki to nie bedzie jak w piwnicy ciemno ? :D mam wszystko wyciagniete wyczyszczone gotowe do oklejania -tak ze moze sie skusze na ten czarny, a i jeszcze jedno panowie jak to jest z ta alcantara z tego co widac to wiekszosc to podrobki bo po 12 czy 15 zl za metr to raczej nie alcantara ....?? normalnie to znalazlem 500 lub 700 zl metr czarna , ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze warto przy okazji poszukac lampek w drewnie i uchwytów? :D tez bym sie bal ze bedzie piwnica, ale moze to byc ciekawy efekt ;) Zawsze jest jeszcze opcja okleina carbon :D

 

A co do alcnatary to niestety ale do tanich ten material nie nalezy. Ja bym sie przejechal do jakiejs hurtowni i ogarnal podróbke, bo może będzie fajna.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by co mam komplet lampek czarnych z m paka na sprzedaż .

To w e38 był mpakiet??? Czy z e39 podchodzą?

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja kupilem ori uzywke i trzyma sie juz 3 lata, ale tak masz racje roznie bywa. Podejrzewam ze oryginalny materiał jest nie do dostania. Dlatego dalej bym to obil welurem, albo jak masz gest to alcantara :D

To jest orginalny materiał,ostatnio oklejaliśmy podsufitke u znajomego w e38:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3813343923

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
witam kolego musisz oczywiscie zdemontowac 4 uchwyty odkrecic zaslony przeciwsloneczne lampki , przesuwasz przednie fotele do produ maksymalnie ile sie da pozniej skladasz je na max i podsufitke wyciagasz tylnymi drzwiami od pasazera trzeba delikatnie uwazac zeby jej nie zlamac bo wtedy po zawodach , ja robilem to sam i poszlo dobrze tak samo wkladasz po oklejeniu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem do tapicera bo mam znajomego praktycznie tylko za material wzial , w kazdym razie jesli sam bedziesz oklejal to uwazaj ja sciagniesz stare płutno i bedziesz oczyszczal z starej gabki to trzeba uwaznie zeby nie narobic wglebien bo jesli oprocz starej gabki zejdzie ci nawet minimetr starej tapicerki mam na mysli plisznie to potem przy polozeniu nowej nawet grubej 3 czy 5 mm widac pod swiatlo cien minimalne wglebienia czyli tam gdzie zostalo zle i zagleboko wyczysczone ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie trzymała się elegancko aż tu dzisiaj wzięła i cała opadła :/ rozumiem, że nic się nie podklei itp tylko trzeba na nowo obić. Ile to może kosztować u tapicera?

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Oryginalna alcantara może tyle kosztować, choć moim zdaniem to kosmiczna cena jak za sztuczny materiał. Taniej wyjdzie w naturalnej, dobrej jakości skórze. Popytaj u innych tapicerów i poszukaj rozwiązań w necie. Wiem, że wiele osób poleca Carlex, Javę i kilku innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.