Skocz do zawartości

X3 E83 nie działa otwieranie klapy , woda w bagażniku


radek8505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj podczas kilku dniowych opadach deszczu zauważyłem że samoistnie otwiera mi się klapa bagażnika podczas jazdy . Po zamknięciu klapy po chwili znowu się otworzyła. Wydaje mi się że zalało przycisk od otwierania klapy. Następnego dnia gdy otworzyłem klapę z pilota bo przycisk już nie funkcjonuje zobaczyłem wodę pod akumulatorem . Było jej około pół szklanki.

Miał może ktoś taki problem ?

Którędy ta woda wleciała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj podczas kilku dniowych opadach deszczu zauważyłem że samoistnie otwiera mi się klapa bagażnika podczas jazdy . Po zamknięciu klapy po chwili znowu się otworzyła. Wydaje mi się że zalało przycisk od otwierania klapy. Następnego dnia gdy otworzyłem klapę z pilota bo przycisk już nie funkcjonuje zobaczyłem wodę pod akumulatorem . Było jej około pół szklanki.

Miał może ktoś taki problem ?

Którędy ta woda wleciała ?

 

Klapa się otwiera, bo zgniła wtyczka od listwy z przyciskiem lub zaśniedziała sama listwa. A woda może się dostawać wieloma "kanałami"; typuję uszczelkę. Wsadź kogoś do zamkniętego bagażniaka i polewaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do otwierania się samoistnego klapy miałem podobnie. Najpierw przestał działać przycisk otwietania nad rejestracją a czasem klapa sie otwierała sama. potem przestało działać oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

Pozostało nic więcej jak wymiana całego ustrojstwa. Kupiłem cudo na alledrogo i aby nie bawić się w ponowne malowanie blendy wymieniłem tylko mechanizm z mikrostykiem i oświetleniem.

 

Blenda jest przymocowana do blachy bagażnika przy pomocy plastikowych spinek które zapewne ulegną uszkodzeniu. U mnie dwie sie połamały bo jednak trochę siły należy użyć do oderwania blendy od blachy.

 

Teraz już wszystko działa jak należy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do otwierania się samoistnego klapy miałem podobnie. Najpierw przestał działać przycisk otwietania nad rejestracją a czasem klapa sie otwierała sama. potem przestało działać oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

Pozostało nic więcej jak wymiana całego ustrojstwa. Kupiłem cudo na alledrogo i aby nie bawić się w ponowne malowanie blendy wymieniłem tylko mechanizm z mikrostykiem i oświetleniem.

 

Blenda jest przymocowana do blachy bagażnika przy pomocy plastikowych spinek które zapewne ulegną uszkodzeniu. U mnie dwie sie połamały bo jednak trochę siły należy użyć do oderwania blendy od blachy.

 

Teraz już wszystko działa jak należy pozdrawiam

 

Przecież nie trzeba zdejmować blendy aby wymienić listwę. Dwie srubki i listwa wychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Przecież nie trzeba zdejmować blendy aby wymienić listwę. Dwie srubki i listwa wychodzi..

 

W moim przypadku robiłem to pierwszy raz a druga sprawa że listwa nawet po wyjęciu blendy nie poddała się tak łatwo i była naprawde ale to naprawdę mocno zatrzaśnięta więc nie wyobrażam sobie że mógłbym ją wyjąć bez demontażu blendy.

 

Każdy przypadek jest pewnie inny a inna sprawa że robiąc to pierwszy raz i odkręcając śruby o których mówisz nie chciałem czegoś połamać nie wiedząc jak listwę zdemontować z blendy.

 

Wolałem zdemontować blende i przyglądnąć się wszystkiemu w domu.

 

POZDRAWIAM i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem wyciągnąć ten przycisk bez demontażu blendy i nie dało rady. Listwa oświetlenia z przyciskiem tak ciasno siedzi w blendzie że nie ma możliwości jej wyciągnąć bez ściągania blendy na klapie. Po demontażu blendy listwa tak prosto nie odeszła , trzymała się na zatrzaskach.

Nowa listwa kosztuje w ASO 320 zł brutto , na Alledrogo 200 zl używka w niewiadomym stanie.

A woda wydaje mi się że dostała się przez co chwila otwierającą się klapę bagażnika podczas jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe aby woda lała się przez tą wtyczkę ?

Dzięki za podpowiedzi zabiorę się za tą listwę .

Nie wiecie ile kosztuje taka listwa nowa w ASO ?

 

Raczej przez spinki blendy...

 

Jeżeli masz wszystkie spinki oryginalne ( z gumowymi podkładkami ) i nie połamane to nie ma szans żeby woda dostała się przez nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem wyciągnąć ten przycisk bez demontażu blendy i nie dało rady. Listwa oświetlenia z przyciskiem tak ciasno siedzi w blendzie że nie ma możliwości jej wyciągnąć bez ściągania blendy na klapie. Po demontażu blendy listwa tak prosto nie odeszła , trzymała się na zatrzaskach.

Nowa listwa kosztuje w ASO 320 zł brutto , na Alledrogo 200 zl używka w niewiadomym stanie.

A woda wydaje mi się że dostała się przez co chwila otwierającą się klapę bagażnika podczas jazdy .

 

 

Jak chcesz to mam nową listwę (w pudełku, z Aso). Za 230 zł z przesyłką mogę oddać.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe aby woda lała się przez tą wtyczkę ?

Dzięki za podpowiedzi zabiorę się za tą listwę .

Nie wiecie ile kosztuje taka listwa nowa w ASO ?

 

Raczej przez spinki blendy...

 

Jeżeli masz wszystkie spinki oryginalne ( z gumowymi podkładkami ) i nie połamane to nie ma szans żeby woda dostała się przez nie .

 

U mnie wszystko jest orginalne z podkładkami ,klapa nie uszkodzona ani nigdy nie malowana ale zawsze podczas mycia pod cisnieniem do środka dostaje sie woda i pare dni jest cyrk.

Albo z pilota klapa sie nie otwiera ,albo samoczynnie uruchamia sie alarm na postoju albo w czasie jazdy otwiera sie klapa.

Jeździłem do róznych speców ,wymienilem zamek klapy ,nic to nie dało.

Po myciu auto zamykam ze dwa dni z klucza -bo wtedy alarm nie wyje.Jak klapa nie chce sie otworzyc razem z drzwiami ,to otwieram ją osobnym przyciskiem z pilota.

Jak w czasie jazdy zapala sie na konsoli lampa sygnalizujaca otwarte drzwi-zatrzymuje sie i klape zamykam.

Przyzwyczaiłem sie juz do tego i przestałem z tym walczyć ,tym bardziej ,ze nikt nie potrafi znaleść przyczyny dlaczego tak sie dzieje po myciu samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest orginalne z podkładkami ,klapa nie uszkodzona ani nigdy nie malowana ale zawsze podczas mycia pod cisnieniem do środka dostaje sie woda i pare dni jest cyrk.

Albo z pilota klapa sie nie otwiera ,albo samoczynnie uruchamia sie alarm na postoju albo w czasie jazdy otwiera sie klapa.

Jeździłem do róznych speców ,wymienilem zamek klapy ,nic to nie dało.

Po myciu auto zamykam ze dwa dni z klucza -bo wtedy alarm nie wyje.Jak klapa nie chce sie otworzyc razem z drzwiami ,to otwieram ją osobnym przyciskiem z pilota.

Jak w czasie jazdy zapala sie na konsoli lampa sygnalizujaca otwarte drzwi-zatrzymuje sie i klape zamykam.

Przyzwyczaiłem sie juz do tego i przestałem z tym walczyć ,tym bardziej ,ze nikt nie potrafi znaleść przyczyny dlaczego tak sie dzieje po myciu samochodu..

 

 

wg mnie problem jest w listwie ze switchem klapy; podejrzewam wręcz że usterka nie jest w samej listwie, a w kostce łączącej. Zgodnie ze sztuką BMW - wymiana listwy i wtyczki w klapie; zgodnie z logiką - wycięcie obu wtyczek i polutowanie kabli na krótko.

 

Wg. obu tych metod naprawiałem dwie X3 (w tym jedną moją). Obie od wiosny działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!!

 

U mnie z kolei problem jest następujący. Zacina się klapa (znaczy nie otwiera się) doszedłem,że jest to spowodowane przerwaniem przewodu, który idzie do zamka/silownika klapy- tego dolnego. Problem jednak w tym, że nie wiem gdzie można kupić/znaleźć taką wtyczkę (moja nie nadaje się do ponownego lutowania), która tam wchodzi a nie chcę podpinać tego na krótko:), są tam 4 piny i pasuje mi taka kostka z przewodami, aby łatwo można było to polutować. Patrzyłem na realoem, ale te schematy są mało czytelne. Czy ktoś z Was miał taki problem i wie gdzie można kupić taką kostkę, albo czy może podać jakiś link, to sobie, aby można było zamówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego dzwoniłem, ale poziom wiedzy Pana, który pracuje w dziale części mnie całkowicie rozczarował. On pyta mnie czy to jest ta sama kostka i te same piny co podświetlają rejestrację, ile pinów ma ta kostka itd, oczywiście na wszystko mu odpowiedziałem a na końcu powiedział proszę przywieźć starą to MOŻE coś dobierzemy... :) . Poradziłem sobie w inny sposób. Kupiłem cały używany zamek wraz z siłownikiem i kostką i o ile do e83 na allegro ceny zaczynają się od 80zł, tak do e46 kombi lift, gdzie montowany był identyczny, zakupić taki zamek można już za 20-30zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja u siebie próbuję zdjąć listwę oświetlenia tablicy ale też, bez demontażu blendy się nie obejdzie, próbowałem bez jej demontażu aż coś mi się połamało i odpuściłem. Blenda jest tylko na zatrzaskach? Wystarczy pociągnąć i wyjdzie? Mówiąc o blendzie, mam na myśli ten element

http://allegro.pl/listwa-oswietlenia-klapy-tyl-tablicy-bmw-x3-e83-i5780993848.html

 

U mnie problemem jest jedna z żarówek, do której nie dochodzi napięcie i nie świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Witam , u mnie przestał działać mikrostyk otwierania tylnej klapy i przy okazji przestała świecić żarówka prawa podświetlenia tablicy rejestracyjnej, kupiłem samą listwę oryginalną za 360 zł , zamontowałem i wszystko działa. A tak przy okazji , nie da się wyjąć listwy bez zdjęcia blendy , za to blenda siedzi na 6 zatrzaskach i da się ją zdjąć bez problemu , oczywiście z wyczuciem. robiłem to pierwszy raz i nic nie uszkodziłem, do pomocy miałem plastikowe szpatułki do zdejmowania tapicerki (boczków) itp. U mnie nie było wilgoci , także kostka była w stanie idealnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W końcu i mnie dopadło rocznik 2005. Po prostu klapa bagażnika się nie otwiera.

Jak awaryjnie otworzyć? Od czego zacząć ? Czy od razu się brać za demontaż blendy itd ?


Trochę jestem w niezręcznej sytuacji bo mnie niema w kraju i będę musiał szwagrowi dać instrukcje co ma zrobić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

W końcu i mnie dopadło rocznik 2005. Po prostu klapa bagażnika się nie otwiera.

Jak awaryjnie otworzyć? Od czego zacząć ?

 

poniżej instrukcja obsługi :


https://docs.google.com/file/d/0B52kNOwSMHMVSWdBMTF2QlRQSnc/edit


na stronie Nr 21 czytamy ... :D


rm5zpt3f.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Naprawione.

Nową listwę poświetleniową zamówiłem za 364 zl.

Stara wyszła bez większego problemu.

Po wymianie od razu wszystko sprawnie zaczęło działać.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.