Skocz do zawartości

bmw x3 e83 2.0d termostat


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swój przypadek: wymieniałem w zeszłym roku w październiku obydwa termostaty tj główny i EGR. Główny kupiłem dobrej firmy FEBI a EGR Behr. Szczęśliwie przejeździłem roczek i tu znowu niespodzianka, wskaźnik temperatury lekko powyżej minimum i lipa. :mad2: No i co myśleć - pewnie zepsuł się czujnik temperatury albo coś innego, nic mylnego szlag trafił termostat główny i to żeby było śmieszniej pękła obejma obudowy trzymająca termostat. Latał sobie w środku jak bezpański piesek. Paragon wywaliłem bo nie przyszło mi do głowy, że Febi lipę robi i parę stów psu w dupę poszło. :cry2: :cry2: :cry2:

Popieram kupowanie oryginalnych części i markowych ale paragoniki to trzeba trzymać, gwarancja się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Opiszę swój przypadek: wymieniałem w zeszłym roku w październiku obydwa termostaty tj główny i EGR. Główny kupiłem dobrej firmy FEBI a EGR Behr. Szczęśliwie przejeździłem roczek i tu znowu niespodzianka, wskaźnik temperatury lekko powyżej minimum i lipa. :mad2: No i co myśleć - pewnie zepsuł się czujnik temperatury albo coś innego, nic mylnego szlag trafił termostat główny i to żeby było śmieszniej pękła obejma obudowy trzymająca termostat. Latał sobie w środku jak bezpański piesek. Paragon wywaliłem bo nie przyszło mi do głowy, że Febi lipę robi i parę stów psu w dupę poszło. :cry2: :cry2: :cry2:

Popieram kupowanie oryginalnych części i markowych ale paragoniki to trzeba trzymać, gwarancja się przyda.

U mnie behra glowny szlak trafil po roku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sa dobre termostaty temperatura ok wszystko raczej dobrze ....ale nieraz na wolnych obrotach slychac jakby woda sie przelewala w przegrodzie silnika dziwne mam bmw od sierpnia i troche mnie to dziwi i ze zbiorniczka syczy powierze ...

 

Kamil, a jak sprawdziłeś termostaty i temperaturę? Bo w innym wątku piszesz o zawyżonym spalaniu, diesel bez prawidłowej temperatury pracy też więcej pali, a może termostaty diagnozowałeś tak jak wtryski? Czyli na czuja?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni tem bylem u tego umechanka na komputerze i twirdzi ze temperatura silnika jest ok.

na czuja nic nie robilem tylko poprostu mechanik ( wujek ) w kulki sobie leci bo twierdzi ze zregenerowal mi wtryski i ze ja wymyslam a spalanie takie jest normalne 13l -14 l bo to jest bmw ...teraz zmienilem mechanika i w srode wyciagnie wtryski i sprawdzi na maszynie i bedzie wiadomo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.