Skocz do zawartości

Przemalowanie felg z M-pakietu


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie kół z letnich na zimowe zamierzam przemalować moje M-pakietowe felgi 18 na kolor satynowy czarny ( jak są inne dodatki w M-pakiecie) Wiadomo białe nadwozie czarne felgi :) . Pełen Lans-selot :)

Zastanawiam się ile jest gwarancji na felgi i co ona obejmuje. Na pewno ja stracę , ale czy ją w ogóle miałem. Przecież jak wpadnę w dziurę czy porysuje to i tak nic gwarancja nie działa. Znalazłem już kilka firm ale może ktoś z was robił podobny zabieg w mazowieckim i ma sprawdzony punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile jest gwarancji na felgi i co ona obejmuje. Na pewno ja stracę , ale czy ją w ogóle miałem.

 

2 lata, tak jak na reszte samochodu.

 

Przecież jak wpadnę w dziurę czy porysuje to i tak nic gwarancja nie działa.

 

Uderzyc autem w drzewo tez mozesz, wiec jaki jest sens wogole udzielania gwarancji na caly samochod?

 

Gwarancja na felgi obejmuje takie rzeczy jak strukture (jezeli felga mialaby jakas wade produkcyjna), czy lakier (gdyby z jakiegos powodu, niezawinionego przez uzytkownika, cos zaczelo sie z nim dziac). Gwarancja nigdy nie obejmuje uszkodzen mechanicznych. BMW swego czasu wymienialo na gwarancji felgi pekajace od runflatow, wiec wydaje mi sie, ze nie warto z niej rezygnowac.

 

Znalazłem już kilka firm ale może ktoś z was robił podobny zabieg w mazowieckim i ma sprawdzony punkt.

 

Po przemalowaniu juz jej nie bedziesz mial, zaden producent felg nie podtrzyma gwarancji po ponownym lakierowaniu - wynika to z faktu, ze nie ma kontroli nad przebiegiem tego procesu. Dodatkowo lakierujac proszkowo, mozna latwo "popsuc" felgi aluminiowe podczas procesu wygrzewania (mozesz miec sprawdzony punkt, jestem jednak pewien, ze o odpowiedniej temperaturze wygrzewania, czasach chlodzenia - tak aby nie odwrocic procesu utwardzania aluminium, nie beda mieli pojecia :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbys ty chcial cos takiego wykonac, widze ze sie orientujesz po twoim poscie, to gdzie bys to wykonal? Przegladalem fora z usa i tam widzialem X3 na przemalowanych m-pakietowy felgach takich jak moje. Wygladaja super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbys ty chcial cos takiego wykonac, widze ze sie orientujesz po twoim poscie, to gdzie bys to wykonal? Przegladalem fora z usa i tam widzialem X3 na przemalowanych m-pakietowy felgach takich jak moje. Wygladaja super :)

 

Polakieruj je na "mokro", tak jak lakieruje sie elementy nadwozia. Korzystajac z odpowiedniej jakosci materialow, trwalosc takiej powloki bedzie wystarczajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby takie jak do nadwozia dadza Ci szersza palete kolorow i nedzie to tansze ale co do trwalosci.... to z kim nie rozmawialem to niestety taki lakier odpryskuje zdecydowanie latwiej niz ten proszkowy

 

Sporo nowych felg, jest fabrycznie lakierowanych wlasnie na mokro, takze spokojnie, jest to wykonalne. Nie mozna tylko robic tego najtanszymi materialami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.