Skocz do zawartości

[e36] 318i Problem z drganiami nadwozia/kierownicy


Versi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeszukałem forum jak i wujka google, niestety dalej nie mogę znaleźć rozwiązania. Do rzeczy, problem pojawia się przy 50-60km/h kiedy to zaczyna bić/walić, drgać cały prawym przodem samochodu (jak nie całym przodem), a gdy przyjdzie do skrętu w prawo drgania ustają, przyjdzie do skrętu w lewo po mocniejszym skręceniu kierownicą także drgania ustają. . Pojechałem do mechanika który określił jasno że jest to wina opon albo tarcz. Opony zostały wymienione na nowe, tarcze i klocki to samo a drgania nie ustały. Pojechałem do następnego mechanika który stwierdził że jest to wina gum od stabilizatora ponieważ mają mocny luz (i przy wyższych prędkościach stabilizator lata w osłonie), a moim zdaniem (przeczytałem gdzieś w internecie) ludzie często się skarżą przy takich rzeczach na sworznie wachacza albo końcówki drążków stabilizatora/kierowniczych. Jako że nie chce wydawać pieniędzy w błoto, prosił bym o jakąś radę/pomoc cokolwiek co będzie przydatne. Dzięki z góry. P.s ostatnio po problemie z kołami tylnymi zbieżnymi do wewnątrz została zrobiona cała zbieżność (koła przednie + tylne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze podnośnik i sprawdzić luzy w zawieszeniu (na szarpaku amortyzatory) to trzeba na początek wyeliminować sprawdź to jeśli będzie luz wymień co konieczne jeśli nie przejdzie trzeba będzie dalej szukać. Pozdrawiam Sprawdź też felgi czy nie są podbite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.