Skocz do zawartości

E91 318D 2009r. star stop silnik nie dziala !


pajel

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. mam funkcje star stop silnik. ale mam problem albo mam to zepsute (tak mysle) ,albo zwyczajnie nie umniem z tego skorzystac, albo trzecia opcja mam cos zle podlaczone ;) (od razu mowie ze wymienialem chłodnice, mam z 2005roku,ale nie wiem czy to moglo miec wplyw)

 

Moze ktos cos poradzic jak to sprawdzic, bez podlaczania kompa...

 

z gory dzieki i pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że masz system start - stop ?

Masz guzik do wyłączania systemu, czy tylko guzik START STOP ENGINE do odpalania i gaszenia silnika :?:

Jeśli nie masz systemu start - stop to żadna strata - masz powód do radości. :mrgreen:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tego sie doczytałem również, i powiem Ci ze chyba spełnione, autem jeżdżę co prawda pare dni.. ale juz pare tras walnalem i dalej nic sie nie zalacza.

 

myslalem ze jest moze jakas zasada jak to urochomic...

 

 

ale najwidoczniej cos mam schrzanione ,tylko pytanie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
temp. zewnetrzna musi byc odpowiednia, naladowany aku itd, jezeli wciskasz ten przycisk obok grzania foteli to go wylaczasz, system sam gasi auto jezeli jest cos powyzej 3 stopni na plus, naladowany aku, auto masz na biegu jalowym czyli luzie i nie trzymasz nogi na sprzegle ale to mozesz doczytac sobie w instrukcji obslugi auta ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps wczoraj np wlnalem trase 200km , doscy szybko jechalem. Wrocilem wlaczylem ten przycisk ,pojechalem w miasto i dalej nic. mozliwe zeby silnik nie lapal takiej temp..

Jezeli świeci dioda pomarańczowa to Start/Stop jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może być tak,że poprzedni właściciel ten system zdeaktywował?

A czemu nie? Oczywiście, ze mógł zdezaktywować ale powinien powiadomić o tym nowego właściciela.

Jeśli masz z nim jakiś kontakt to zapytaj. Przynajmniej się dowiesz, czy w ogóle u niego działał.

 

Próbowałeś bez naciskania? Naciskając guzik wyłączasz start stop :roll:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki

 

no to czegos sie dowiedzialem, ze jak wlaczona dioda pomaranczowa to jest on WYLACZONY, myslame ze na odwrot..

 

no to teraz jeszcze zobacze co i jak..

 

chociaz jezdzilem na zgaszonej "diodzie"

 

no wlasnie jak kupilem auto (oryginalny aku) ; to wyskoczyla mi kontorlka ze rozladowany, ale odpalilem normalnie na kable i sie naladowal chyba bo juz jezdze z 2 tydzien i odpala elegancko..

 

chyba tylko te podlaczenia kompa pomoze..

 

dzieki raz jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem, że system s&s od kilku dni nie działa. Wszystkie warunki wydają się być spełnione, więc nie wiem jaka może być przyczyna. :roll: Może ktoś miał podobną przypadłość?

Dodam tylko, że na pewno nie chodzi o rozkalibrowanie czujnika biegu jałowego, ponieważ nie pokazuje żadnych błędów, a przy rozkalibrowaniu (które zdarzyło mi się w przeszłości) taki błąd był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że system s&s od kilku dni nie działa. Wszystkie warunki wydają się być spełnione, więc nie wiem jaka może być przyczyna. :roll: Może ktoś miał podobną przypadłość?

Dodam tylko, że na pewno nie chodzi o rozkalibrowanie czujnika biegu jałowego, ponieważ nie pokazuje żadnych błędów, a przy rozkalibrowaniu (które zdarzyło mi się w przeszłości) taki błąd był.

 

Słaby aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.