Skocz do zawartości

Narzedzia i zestaw naprawczy kół


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie kol na zimowe zaczolem przegladac wyposazenie w narzedzia i zestaw naprawczy. Jakie bylo moje rozczarowanie, nigdy nie zwracalem na to uwagi, ze z narzedzi mam tylko srubowkret, i ucho do holowania w malym pokrowcu, trojkat bezpieczenstwa . Nie ma lewarka, zadnego klucza do kol ani zadnego zestawu naprawczego, typu kompresor i plyn. Czy to normalne czy oszfabili mnie w ASO? A moze nie wiem gdzie tego szukac. Mam pakiet schowkow i pod druga podloga mam tylko akumulator. Jak jest u was. X odebralem 10.2013 a produkcja 08.2013.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko powinno wyjechać z salonu na oponach ROF, czyli że możesz jechać bez powietrza :-) przynajmniej kawałek. Zestaw narzędzi, jaki posiadasz jest ok. tzn. ja też dostałem taki sam. Jadąc na wakacje zanabyłem takie coś:

http://allegro.pl/cargol-maly-zestaw-naprawczy-do-opon-moto-i-skuter-i3543204517.html. W sumie to nie wiem czy to działa, ale poprawiło mi samopoczucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Audi tez nie mam kola zapasowego ale komplet narzedzi oraz zestaw naprawczy mam w standardzie. Co prawda nie mam opon RSC.

Jestem lekko zdziwiony i rozczarowany ze nie ma nawet klucza i lewarka. Zestaw naprawczy w aucie za cwierc banki powinien byc, tak samo jak cos wiecej oprocz srubowkreta.

Mam teraz komplet kol zimowych z oponami standart i co w razie przebicia. Assistans BMW czy ubezpieczyciela? Zaakceptuje to. Moze zadzwonie do ASO i zapytam czy czegos nie zapomnieli mi dolozyc.

Patrzylem w necie zestaw naprawczy to dodatkowo 400-500zl. Nie ladnie BMW, nie ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do assistanse BMW maja sprawdzic chlopaki w ASO i dac znac. Lepscy z nich goscie wiec moze cos podpowiedza. Chodzi mi glownie o zagranice, bo rodzinnym kraju sprawa jest prosta. Czuwa rowniez assistans ubezpieczyciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co Ci powiedzą? Ja też pytałem i powiedzieli mi, że Assistance BMW nie przyjedzie, bo po to są takie opony, żeby się samemu dowlec do serwisu :mad2:

 

Mi powiedzieli coś innego, że po to jest Assistance.

 

W Audi fabrycznie miałem zestaw naprawczy(uszczelniacz,kompresor). Od razu dokupiłem sobie dojazdówkę i klucz i mam spokój, tylko że w Audi jest na to przygotowane miejsce w bagażniku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale Polak madry po szkodzie. Jak jak zamawialem to nawet nie pomyslalem o tym. Wazniejsze bylo navi , szklany dach itd, a kolo ....... po co kolo, ma 4 inne :) . Nie wiem czy w ogole w opcjach jest pelne lub dojazdowe kolo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie, wystarczy zamówić auto z kołem zapasowym i wszystko jest.

Wyglada, ze kolega kruk mial F25, ale nie jestem pewien skad wzial wersje z kolem zapasowym fabrycznie montowanym. Prosze mnie oswiecic, bom ciemny jak tabaka w rogu.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma podnosnika X3.

Co do Assistnce to wszystko zalezy od ubezpieczenia jakie mamy. Ja w Alianz mam full plus proste drogi.

 

Dwa razy mialem juz przypadek, ze ROF sie na nic nie przydal. Raz wpadlem w taka dziure, ze rozwalilem i opone i felge. Laweta i auto zastepcze bez problemu wyslali. Zgloszenie z AC z regresem do ubezpieczyciela drogi.

Drugim razem wjechalem w jakies rozsypane zelastwo. Trzy dziury na raz. Powietrze zeszlo od razu i ROF nie nadawal sie do dalszej jazdy. Flak taki, ze praktycznie na feldze jechalem.

Na feldze 19" duzo tej gumy nie ma. Szczeliwie bylo to kilkaset metrow od domu, wiec sie dotoczylem spowrotem.

W innych autach mam podnosnik (w MINI jakos dokladaja), wiec juz nie kombinowalem, zdjalem kolo i zawiozlem do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Marudzicie, wystarczy zamówić auto z kołem zapasowym i wszystko jest.

Wyglada, ze kolega kruk mial F25, ale nie jestem pewien skad wzial wersje z kolem zapasowym fabrycznie montowanym. Prosze mnie oswiecic, bom ciemny jak tabaka w rogu.

 

A kto powiedział że ja miałem zestaw z kołem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ,chyba i tak nie chciałoby mi się zmieniać :wink: Miałem okazję przetestować awarię opony (ROF) ,po zgłoszeniu pojazd został zlokalizowany ,wysłano mi do nawigacji adres gdzie mam się udać i po sprawie. Ostatnio tak się rozleniwiłem ,że nawet jadę pompować koła do serwisu (jak widzę na wyświetlaczu zbyt duże różnice) :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[...] W nowych passatach dają takie i to na alusie.

Volkswagen - auto dla ludu. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.