Skocz do zawartości

E60 zamiana zagłówków z LCI do pre LCI


NEZZA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, prosze o wypowiedz osoby, ktore to juz robily.

Poliftowe e60 (nie wiem czy to tyczy sie tylko wersji z komfortowymi siedzeniami) maja o niebo lepsze zagłówki z dodatkowa poduszką gdzie mozna głowę oprzeć.

Byla juz na forum debata odnosnie pozycji za kierownica, mnie interesuja techniczne sprawy tej przekladki.

Mam sportowe siedzenia z elektrycznym ustawianiem tych bezsensownych zagłówków pytanie tylko co jest potrzebne dokładnie do poprawnego montarzu zagłówków z LCI (oczywiscie nie chodzi mi o podłaczenie airbagów z aktywnych zagłówkó LCI).

Tu jeden pan ladnie przełozyl zagłówki z x5 ale niestety nie ma jakiejs blokady wiec mu one opadaja....

Czytalem, tez tu na forum, ze srednica prętów moze byc inna.

 

Tu widac, ze LCI maja gladkie pręty.

 

http://forums.5series.net/e60-parts-accessories-mods-22/bmw-e70-x5-lci-headrests-into-e60-pre-lci-completed-105079/#entry1251698

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem kupiłem zagłówki od foteli komfort i nie wiem jak je zamątowac do swoich foteli pręty od zagłówków komfort są grubsze i gładkie tak jak piszesz. Rozebrałem jeden swój zagłówek i jeden komfort ale nie da rady przełożyć tych pretów z jednego zagłówka do drugiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Masz zaglowki komfort od wersji przedliftowej, takie z profilowana, wyginana poduszka?

 

Czyli nie jest to taka prosta sprawa.

Pewnie trzeba mechanizmy, szyny itp. w fotelu wymienic aby prety o nowej srednicy pasowaly....

 

Sa warsztaty gdzie oferuja pelna zamiane pre LCI na LCI czyli tez musza siedzenia albo zaglowki wymieniac, prosze niech sie wypowiedza takie osoby odnosnie rozwiazania problemu takiej przekladki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem w dobrej cenie zagłówki do przedlifta de z regulacją poduszki , pomysł jest taki bo już je kolega mi rozebrał żeby zrobić cięcie prętów i przyspawanie moich w miejscu niewidocznym tam gdzie będzie to schowane w zagłówku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Przemiana zagłówków z LCI do przedliftowej e60 jest bezproblemowa(mowa o fotelach z elektryczna regulacja zagłówków).

Odcinamy kabel od zagłówka z LCI tak jak na zdjeciu - zgłówek z lewej strony i umieszczamy go tak samo jak stary.

Jedyna różnica to koncówka mocowania pretu zagłówków.

Zagłówlki LCI maja prosto zakończone pręty a pre LCI maja zakończone z główka, która wchodzi w plastikowe mocowanie prowadnicy.

Ja to owinąłem taśmą izolacyjną i ładnie trzyma :D

 

http://i41.tinypic.com/25tkuo6.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.