Skocz do zawartości

Kontrola oleju, ubytek po wymianie


Dawidzio83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Około 2 tygodni temu przy przebiegu 126 322 km wymieniłem olej. Wlałem około 4,2 litra, wskaźnik wtedy wskazywał może nie max ale wartość między środkową a ostatnią kreską. Dzisiaj z ciekawości po przyjeździe do domu sprawdziłęm sobie stan oleju (przebieg 127 869 km) i trochę się zmiartwiłem bo ten durny wskażnik wyświetla stan oleju między najniższą a środkową kreską (czyli, że niby 0,5 l szlak trafił po przejechaniu 1500 km). Przy wymianie oleju uszczelniłem pompę vacum i przy okazji wyciek na kołnierzu uczszczelniającym pokrywy głowicy. Generalnie żadnych wycieków na silniku nie widzę, zapach spalonego oleju też zniknął. Dymu z wydechy, który wskazywał by spalanie oleju nie zauważyłem. Czy mam się martwić taki faktem czy to normalna sytuacja?? A może wskaźnik jest niedokładny. Czytałem o separatorze ale jak odkręcam korek to auto nie zasysa więć chyba jest ok. Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to lipa bo wychodzi na to, że od wymiany do wymiany (np co 15 000 km) będę musiał dolać jakieś 5 litrów oleju!!! Przecież to normalnie wymiana całego oleju w silniku. I to jest niby normalne?! To w moim starym astrze (1,6 16V) z '94 mniej dolewałem bo 1,5 litra od wymiany do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dojechałem do pracy, i na parkingu sprawdziłem stan, wyświetlał dokładnie na połowie. Czyli ten wskaźnik nie jest za dokładny. Jak on w ogóle działa? Na jakiej podstawie określany jest stan oleju? Chodzi o ciśnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.