Skocz do zawartości

E91 reset serwisu hamulcy przez INPA


stefaner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy moze mi ktos napisac jak zrobic reset klocków hamulcowych przodu i tyłu przez program INPA. Przypadkiem zrobilem ten reset uzywając przycików w kierunkowskazie, na przednich hamulcach było 9000km a na tylnych 12000km i zresetowałem te ustawienia i od razu włączył mi się serwis hamulcy i informacja że mam wymienic klocki hamulcowe a nie potrzebuję tego robić jeszcze. Potrzebuję informacji jak to wyłączyć bo żadne kasowanie tego serwisu nic nie daje, ale mam dostępny program INPA, i jesli to mozliwe i ktos mi udzieli informacji jak to zrobić to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat. Wymieniłem ostatnio klocki z tyłu, razem z czujnikiem, pomimo, że wg komputera mam jeszcze do przejechania 6000 km. Czy mogę bezpiecznie skasować licznik poprzez BC czy muszę czekać aż komputer poprosi o wymianę?

 

Gdy teraz będziesz chciał skasować,to raczej na pewno Ci się nie uda,powinno się kasować zaraz po wymianie.

Jeżeli nie dawno to robiłeś to odepnij na chwilę wtyczkę od czujnika,włóż z powrotem i od razu skasuj błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do kolegi co się podpiął do wątku . On zmieniał klocki i czujniki ale nie skasował kompa hamulców.

 

Jeżeli komp pokazywał 9000 i skasowałeś to na pewno są już klocki do wymiany .U mnie było 6000km na kompie, a klocki z koła bez czujnika już tarły metal o metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, choć nie potrzebuję wymiany klocków i tarcz.

 

Mam takie pytanie, miałem wymienione kompletne hamulce przód+tył, wszystko na oryginalne w ASO, ok. 25tys.km temu. Dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie kontrola hamulców z tyłu w I-drive pokazuje, że za 2500km będe miał do wymiany klocki. Sprawdzałem i mam jeszcze ponad połowę grubości nowego klocka...

 

Pytania mam takie:

 

Czy mogę wymienić sam czujnik klocków, potem reset w kompie i na nowo będzie mi liczyć km do wymiany?

Czy jest możliwa wymiana czujnika klocków, bez demontażu klocków?

Czy mogę zrobić coś takiego, że odłączę obecny czujnik zużycia, powiedzmy na 30 minut, później go podłączę i zresetuję na kompie wymianę klocków? Nie posypią mi się błędy w aucie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, choć nie potrzebuję wymiany klocków i tarcz.

 

Mam takie pytanie, miałem wymienione kompletne hamulce przód+tył, wszystko na oryginalne w ASO, ok. 25tys.km temu. Dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie kontrola hamulców z tyłu w I-drive pokazuje, że za 2500km będe miał do wymiany klocki. Sprawdzałem i mam jeszcze ponad połowę grubości nowego klocka...

 

Pytania mam takie:

 

Czy mogę wymienić sam czujnik klocków, potem reset w kompie i na nowo będzie mi liczyć km do wymiany?

Czy jest możliwa wymiana czujnika klocków, bez demontażu klocków?

Czy mogę zrobić coś takiego, że odłączę obecny czujnik zużycia, powiedzmy na 30 minut, później go podłączę i zresetuję na kompie wymianę klocków? Nie posypią mi się błędy w aucie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

1) Możesz wymienić sam czujnik ale jeśli czujnik jest już przytarty to nic nie da.

2) Możesz czujnik wymienić bez demontażu klocków co prawda jest mało miejsca ale jest to mozliwe, tylko demontaż klocków to w sumie dwie śruby :?

3)Lepiej tak nie kombinuj :nienie:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, choć nie potrzebuję wymiany klocków i tarcz.

 

Mam takie pytanie, miałem wymienione kompletne hamulce przód+tył, wszystko na oryginalne w ASO, ok. 25tys.km temu. Dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie kontrola hamulców z tyłu w I-drive pokazuje, że za 2500km będe miał do wymiany klocki. Sprawdzałem i mam jeszcze ponad połowę grubości nowego klocka...

 

Pytania mam takie:

 

Czy mogę wymienić sam czujnik klocków, potem reset w kompie i na nowo będzie mi liczyć km do wymiany?

Czy jest możliwa wymiana czujnika klocków, bez demontażu klocków?

Czy mogę zrobić coś takiego, że odłączę obecny czujnik zużycia, powiedzmy na 30 minut, później go podłączę i zresetuję na kompie wymianę klocków? Nie posypią mi się błędy w aucie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

1) Możesz wymienić sam czujnik ale jeśli czujnik jest już przytarty to nic nie da.

2) Możesz czujnik wymienić bez demontażu klocków co prawda jest mało miejsca ale jest to mozliwe, tylko demontaż klocków to w sumie dwie śruby :?

3)Lepiej tak nie kombinuj :nienie:

 

 

Dziękuję za odpowiedź ;)

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to wymiana samego czujnika nic nie da? Wymieniłbym tylko kompletny czujnik zostawiając te same klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymian czujnika nie pomoże jeśli jest on już przytarty, najpierw sprawdź w jakim stanie są klocki bo nowe klocki dosyć mocno muszą się zużyć by zaczęło ścierać czujnik, dlatego sprawdź klocki.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat. Wymieniłem ostatnio klocki z tyłu, razem z czujnikiem, pomimo, że wg komputera mam jeszcze do przejechania 6000 km. Czy mogę bezpiecznie skasować licznik poprzez BC czy muszę czekać aż komputer poprosi o wymianę?

Tak gwoli informacji - dla potomnych. Po przejechaniu kilkuset kilometrów od wymiany opisanej powyżej dało się zresetować licznik klocków poprzez BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Czy da sie skasować samemu błąd czujnika zużycia klockow?

Był przetarty czujnik wymieniłem go i dalej pokazuje błąd hamulców i kontrolka na czerwono auto na podnośniku

Komplet tarcz i klockow przod i tyl wymieniałem w stuczniu

 

Tak, da się to zrobic z pozycji BC, jeżeli oczywiscie masz sprawne czujniki klocków (lewy przód, prawy tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.