Skocz do zawartości

Kosztorys ubezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

W poniedziałek miałem niestety nie miłą przygodę, jadąc z dzieckiem kobita zbyt bardzo się wychyliła na moją stronę z naprzeciwka i wyłamała mi lusterko oraz zarysowane są drzwi przez lusterko które uderzyło.

Dogoniłem ją po 1km, bo nawet się nie zatrzymała.

Dzisiaj przyjechał do mnie rzeczoznawca który porobił fotki itd itp.

Niedawno przysłał mi wycenę szkody:

Brutto: 1168,84

Netto: 950,27

(dokładnie nie wiem która kwota jest wypłacana do ręki od ubezpieczalni)

 

Według mnie kwota jest śmieszna, i dodatkowo zamienniki lusterka, wliczona obudowa stara do lakierowania, drzwi do lakierowania policzono: 138zł za to nikt nie pomaluje drzwi !

 

Oczywiście nie zamierzam zgodzić się z tym kosztorysem. Chciałbym to zrobić oczywiście sam, czyli pieniążki żebym dostał ja. Teraz moje pytania co muszę dalej zrobić??

Jutro zamierzam jechać na kosztorys do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewiele wskórasz. Jak odrzucą odwołanie, to na końcu będziesz miał formułkę " nasza wycena jest ostateczna i jeżeli pan się z nią nie zgadza, może pan dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej" Tak mnie kiedyś potraktowała największa firma ubezpieczeniowa. Nie wiem jak jest teraz, bo to było kilka lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ostatnio obiło mi się o uszy, że w przypadku naprawy bezgotówkowej jest większa szansa na większe odszkodowanie. W przypadku gdybyś chciał gotówkę to oni chyba liczą części zamienników, amortyzację starych części oraz zaniżają znacząco koszty robocizny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.