Skocz do zawartości

[E65] 730i e65 rok 2003 problem z ogrzewaniem


piotrbbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kolejny problem w moim bmw, mianowicie brak ogrzewania, klimatyzacja dziala, chlodzi ok, a nie chce grzac. sprawdzalem pod maska weze od dodatkowej pompy elektrycznej , oraz od elektrozaworu, i sa gorace, i gorace ida w strone nagrzewnicy. temperature ustawiam na 32 stopnie, i wieje powietrze takie jakie jest na zewnatrz .

 

jesli ktos sie z tym spotkal to prosze o info

 

Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na ten temat wiele wątków, opisywany problem o którym mówisz jest na http://www.7er.pl/. Chodzi o pompkę od ogrzewania potrafi się zawiesić wystarczy odkręcenie wyczyszczenie i ponowna instalacja. Niektórym same czyszczenie usuwa problem a czasami wymiana pompki. Drugą sprawą z którą się spotkałem jak zapowietrzenie wystarczy odpowietrzyć by pompka ruszyła lub dolać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

masz racje, wyciagnalem pompke, i niedziala, po prostu zepsula sie, i to zapewne jest powod.

po wekendzie zakupie i wymienie i podziele sie na forum.

 

dodatkowo inpa wywalila mi blad czujnika AUC, ktory zlokalizowalem w gornej czesci chlodnicy, tez zamierzam go wymienic.

 

Nie rozumiem jaki on ma wplyw na dzialanie klimatyzacji, ale nie dziala.

 

pozdrawiam Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

zmienilem pompke, i ogrzewanie wrocilo.

 

inpa pokazuje mi jeszcze blad czujnika AUC, sprawdzilem sa dwa w moim aucie, jeden przy chlodnicy i ten jest dobry, drugi natomiast gdzies na podszybiu, i ten musze wymienic. Ten czujnik jest odpowiedzialny za parowanuie szyb, chce go kupic, ale nie wiem gdzie on jest zlokalizowany.

 

moze wiesz, lub ktos wie gdzie go znajde?

 

pozdrawiam Piotrek

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo sprawdzilem przewody od chlodnicy do pompy , od pompy do zaworow elektromagnetycznych, od zaworow do nagrzewnicy, i rowniez od nagrzewnicy, wszystkie sa gorace, a ciepla w aucie nie ma .

 

wyglada mi na to jakby cos w nagrzewnicy zakrywalo i wntylator nie ciagnie ciepla.

 

prosze o sugestie co z tym zrobic.

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tak wiec cos sie ruszylo.

 

dzsiaj kupiel plyn do czyszczenia ukladu chlodniczego, wlalem pojezdzilem pol godziny, i nic sie nie zmienilo, dalej brak ogrzewania. kolejny krok, to bylo odpiecie wezy z elektrozaworow, te ktore ida bezposrednio do nagrzewnicy, w jedna rure wlozylem koncowke od karchera, i pod cisnieniem prezeplukalem nafgrzewnice, zmontowalem wszystko, zalalem plynem, i dalej nic, ogrzewania brak.

Kolejny krok, to demontaz elektrozaworow, po wymontowaniu zobaczylem , ze w srodku jest zapchany, jakby silikonem, guma lub czyms podobnym. oczyscilem, zalozylem i ogrzewanie zaczelo dzialac. ale tylko z prawej strony auta, z lewej dalej wieje chlodnym.

Mysle, ze ten zawor nie dziala wlasciwie, i bede chcial go wymienic.

 

jest juz blizej nisz dalej.

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.