Skocz do zawartości

M51 przerywa na wolnych obrotach!


s1lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem zaczol sie od przerywana a okolicach 1500 obrotow podczas jazdy , na cieplym, wymienilem filtr paliwa na nowy no i juz myslalem ze po problemie a tu lipa po zagrzaniu sie silnika zaczela przerywac na wolnyc (kuleje co chwile jak by jakis czyjnik od wolnych obrotów), podczas jazdy duusi sie raz na jakis czas do 900 obrotów na wyzszych idzie normalnie!!

Co moze byc ???

naczytałem sie postow i pisza niektorzy o jakims sparcialym wezyku pod kolektorem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika od wolnych obrotów,na początek posprawdzaj wszelkie wężyki i połączenia kostek z tej strony silnika.

Te objawy zaczęły się same z siebie,czy po jakiejś np.naprawie?

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co może być powodem przynajmniej tak mi si. Wydaje, rurka przy 4 wtrysku mokra ropa cieknie po nakrętce, mozliwe ze pęknięty i po nagrzaniu się rozszczelnia i dostaje się lewe powietrze?

Przy wyższyc. Obrotach idzie normalnie, bo pompa zwiększa cisnienie,? Będę miał trochę czasu to zobaczę to!

Ps. Zaczęło się samo z siebie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslach nie ma czegoś takiego,jak lewe powietrze.. Cieknie Ci wtrysk sterujący-przynajmniej taki powinien być na 4 cyl. Ogladnij go dokładnie-może to z przelewu cieknie?

Przy okazji zmierz jego rezystancje we wtyczce-powinien mieć 95-100 Ohm.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

aktualnie nie pracuje wiec mam troszke czasu ogarnąć musze maszyne :>

co to za układ??i gdzie sie znajduje???

jak juz pisze to pytanko o oświetlenie kabiny , nie dziala

przekaznik w module pyka pod siedzeniem ale prądu na światełkach nie ma , z tylu czasem z lewej zaswieci, z przodu nic nawet te do czytania!! co moze byc i gdzie szukać przyczyny problemu??krancówki wszystkie działąją , oswietelnie lusterek w osłonach przeciwsłónecznych tez dziala oraz klapy tyl!

moze iał ktoś coś takiego juz :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Usterka usunięta !!

Wymiana wężyków pobiedzy filtrem a pompom i problem zanikł :>

pozdro

 

Niech zgadnę ... Pęknięty króciec wychodzący z podstawy filtra paliwa na przeźroczystym wężu filtr paliwa-> pompa wtryskowa? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.