Skocz do zawartości

[E36] Kontrolna Akumulatora


kasa458

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mój problem wygląda następująco:

 

Jestem posiadaczem E36 2.0 Vanos z silnikiem M50B20. Autkiem zrobiłem już 100 tyś. i jestem z niego bardzo zadowolony aż do dziś.

Ostatnio odpalając auto kontrolka od akumulatorka nie zgasła tylko świeciła się lekkim światełkiem (żarzyła się) tak że w dzień tego nie widać... Troszkę tak pojeździłem no bo co miałem zrobić :( Zauważyłem że w tym czasie Światła jak i podświetlanie licznika nie świeciło normalnym światłem tylko słabiej. Radio po ustawieniu głośności na większą przerywało :( ... Wycieraczki też nie miały siły. Raz jak dogazowałem na luzie do jakichś 7 tyś obrotów przestała się świecić licznik,światła jak i silnik zaczęły normalnie pracować aż do zgaszenia silnika... Muszę dodać że również na włączeniu zapłonu (nie silnika) wszystkie kontrolki świeciły się normalnie a akumulator tylko leciutko... No i dziś podczas jazdy ( całe szczęście że niedaleko od domu) zapaliła mi się kontrolka ABS po chwili AIR BAG, zgasło radio i już wiedziałem że za chwilę zgaśnie silnik... Akusia już wyciągnąłem i ładuję...

Pomoże ktoś z problemem? Miał ktoś podobny problem lub wie co to może być?:(

Niestety nie mam zbytniej opcji pojechania do elektryka bo mieszkam w Niemczech i cena będzie pewnie większa niż wartość auta... :(

Przepraszam również za to w jaki sposób opisałem problem lecz inaczej nie potrafię.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już naładujesz akumulator, to odpal auto i zmierz napięcie na akumulatorze (na włączonym silniku, biegu jałowym i włączonych światłach mijania), powinno być w granicach 13,8V - 14,5V. Jeśli będzie niższe, to znaczy, że faktycznie alternator już ma dość, albo regulator napięcia jest kaput.

BMW i wszystko jasne :)


Least and most powerful of the '89:

http://imageshack.us/g/11/dsc0001gw.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.