Skocz do zawartości

BMW E90 Nie odpala, Check Engine + problem z ABS i DTC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Jestem obecnie w posiadaniu BMW E90 320i. Auto stało jakis czas, ok 1,5miesiaca ze wzgledu na problem z ABS i DTC- kod 5E20 ale ten bład mam za sobą i czekam na nową część. Swoja drogą znacie jakis dobry serwis zajmujący się naprawą sterowników ATE MK60?

 

Wczoraj po wymianie filtrów powietrza i kabinowego odpalilem na chwilę samochód, ale słychać było że cięzko pali.

Dziś samochodu nie można odpalić, po naciśnięciu przycisku START/STOP samóchod próbuje zaskoczyć i od razu wyłącza, a na desce rozdzielczej komputer wskazuje kontrolkę z jakby zegarem i pod spodem same zera(jak licznik) oraz zapala się kontrolka check engine. Czy może byc ten bład spowodowany rozladowaniem aku?

 

Nie posiadam obecnie kabla zeby spr błędy na kompie, wiec jesli ktos miał podobny problem,lub wie jak temu zaradzić lub co ta kontrolka z zegaram oznacza proszę o odp.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Zegar był ustawiony a aku nie odłączany wiec jakim cudem zegar się zresetował? przed problemem z odpaleniem wszystko działalo OK.
Opublikowano
Być może nastąpił spadek napięcia, wskutek czego nastąpił reset zegarka. Naładuj dobrze akumulator i odpalaj :)
Opublikowano
  • Autor

Spróbuje dziś naładować aku i zobaczymy :) o ile na mechanice znam się w miarę dobrze to elektryka i elektronika to moja pięta achillesowa ;)

Czy w tym modelu po wyjęciu aku trzeba potem za pomocą kompa zaadoptować immo?

Opublikowano
nie trzeba. A najlepiej naładuj go nie odłączając od auta. Masz do tego celu wyciągnięty plus do przedniej maski, minus to taki bolec wkręcony obok(masa).
Opublikowano
  • Autor

To jutro będę się bawił, bo dziś już noc za oknem.

Dzięki za porady mam nadzieje,że wszystko będzie OK

Opublikowano
Ja miałem coś podobnego jak elektryka była zawilgocona bo auto stało w garażu o dużej wilgoci. Problem się związał poprzez załadowanie akumlatora i przez kilka dni auto stało na wolnym powietrzu.
Opublikowano
  • Autor

No tak pomyślałem, że byc może to problem z wilgocią + długi postój samochodu. Mieszkam w UK i od tygodnia pada :/

 

Co do problemu z DTC ktoś z z forum sprzedaje zestawu naprawcze do pomp ATE? znalazłem kilka firm w UK które zajmują się regeneracją. Ceny startują od 80F do 200F.

Dwoch znajomych ma ten sam problem :/

Znalazłem kilka tematów z tym problemem ale nie wiedzę konkretnych ofert.

I jeszcze jedno, ma ktoś doświadczenie z wymianą tych pomp? w serwisie twierdzą że po montażu regenerowanej pompy nie trzeba jej kodować i może ma to sens o ile to ta sama pompa, ale co jesli uda nam sie kupić pompe używaną o tym samym numerze?

Opublikowano
  • Autor

Aku naladowany i samochód pali aż miło :) postanowilem jednak wyciągnąć baterie i ladować w warunkach temp pokojowej.

 

Pozostało czekać aż przyjdzie pompa ABS.....

 

Swoją drogą Panowie, jaki program lub urządzenie diagnostyczne polecacie do BMW począwszy od E30 po nowe modele -2012? Musze podszkolić się z elektroniki :)

Niedługo w planach także swap V8 do E30 więc program się przyda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.