Skocz do zawartości

E46-kontrolka otwartego bagarznika/szyby, brak wycieraczki


sebastianp88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

za długo chyba trwała moja radość z nowego autka... pech... Mam niecodzienny problem. Po zapakowaniu zakupów do bagażnika na desce rozdzielczej nie zgasła mi kontrolka informująca o otwartej klapie bagażnika/szyby. Nie będę ukrywać że w moim odczuciu problem dotyczy raczej szyby bo to przez nią pakowałem 3 reklamówki na krzyż. Obojętnie ile razy bym nie trzasnął/zamknął szyby tylkekroć nic nie pomaga. Na domiar złego w tej samej chwili - prawdopodobnie na skutek sygnalizacji o otwartej szybie - przestała działać wycieraczka wraz z spryskiwaczem. Niestety do chwili obecnej byłem zmuszony wymontować wszelkie żarówki z bagażnika, gdyż po zamknięciu auta z pilota/kluczyka całe oświetlenie w bagażniku się świeci. Przejżałem już kilka opisów podobnych dot. problemu z zygnalizacją otwartego bagażnika/szyby ale niestety jakoś nic mi to nie dało. Sprawdziłem mechanizm zamka bagażnika i szyby. Wszystko działa. W którymś temacie ktoś opisywał że kable na zgięciu się przełamały i trzeba było bajpas wstawić. Problem w tym że górnej części bagażnika mam 3 pęki kabli w fabrycznej izolacji i nie wiem gdzie mam dokładnie szukać. Poszukiwałem również na tej stronie SCHEMATY czegoś bardziej szczegółowego w sensie ile kabli i w jakim kolorze w lewej cześci bagażnika, ile po prawej i w jakim koloże ale niestety nic nie znalazłem. Problem jest dla mnie o tyle istotny że miesięcznie pokonuję bardzo duże trasy i brak wycieraczki (kwestia przyzywczajenia) tylnej dla mnie jest dość problematyczny a tym samym dodatkowo tylnego oświetlenia z/w bagażniku. Będę wdzięczny za wszelką pomoc - instrukcje schematy jak rozwiązać w/w problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na tyle na ile mogłem. Z lewej strony ktoś kiedyś źle włożył samą gumę i była ona uszkodzona (zgnieciona) i nie przylega tak jak powinna. Z prawej strony mam dwa pęki i prawdę powiedziawszy na tyle na ile mogłem sobie pozwolić - nie jestem mechanikiem ani lelektrykiem, zajmuj się tym hobbystycznie - pociągnąłem za te kable ale nie widziałem aby któryś się wysunął. Dlatego też w miarę możliwości szukam schematów i lub jakiejś instrukcji jak to sprawdzić dokładnie. Nie chciałbym napięcia póścić w nieodpowiedni obwód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeważnie kończy się na załamanym przewodzie, który jest dobrze widoczny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.