Skocz do zawartości

szarpie, warkocze jak traktor, "nie jedzie" n


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas tegorocznych mrozów coś sie podziało z moją E30 '89 316i. Mianowicie: Po przełączeniu na zasilanie LPG (jeszcze zimny silnik) samochód zachowuje się jak traktor. Okropnie szarpie silnikiem, słychać ciągły warkot i zupełnie nie wkręca sie na obroty. Początkowo prędkość max to 30km/h. Na benzynie tego nie ma, wszystko ładnie.

Po przejechaniu 2km kiedy silnik jest coraz cieplejszy wszystko wraca prawie do normy. Piszę prawie, gdyż auto nie osiąga mocy max tzn np.: na 2gim biegu rozpędza się mulasto do max 60km/h i zaczyna warkotać w silniku (na benzynie jest normalnie do 80km/h i odcięcie). Da się tak jeździć ale wcześniej chodził mi lepiej na gazie niż na Pb95.

Nadmienię, że wymieniłem świece, przewody wys. napięcia, kopułke, filtr gazu, wym. olej i dalej to samo.

Czy Ktoś wie gdzie tkwi przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest normalna sytuacja, po prostu za szybko przełączasz na gaz (jeśli masz ręczny przełącznik) lub jest źle wyregulowany moment przełączenia (automatyczny przełącznik), po prostu płyn chłodzący musi się zagrzać i podgrzać parownik, aby ten zdążył przerobić odpowiednią ilość gazu, jeśli będzie zimny, nie zdąży zamienić odpowiedniej ilości LPG ze stanu skroplonego w gaz.

To dlatego przy niskich temp. trzeba koniecznie odpalać silnik na benzynie.

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo. :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.