Skocz do zawartości

X3 benzyna 2,5-3,0


Łosiowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko o silniki benzynowe w X3 roczniki 2006-2007.

Moja żona napaliła sie na X3 w automacie.Jej miesięczne przebiegi to około 400km (do pracy w jedną stronę 7km).Nie widzę sensu kupowania diesla ze względu na przebiegi które max rocznie wynoszą 5-6 tyś :D i krótkie przebiegi.

Jak wygląda ich awaryjność na co zwracać uwagę i z jakim motorem szukać 2,5 3,0 wersję si.Ile realnie to bedzie palić w mieście trasa.

Na allegro ogladałem pare sztuk z silnikami 3.0 które miały licznik wyskalowany w milach i kilometrach czy to oznacza ze były wyprodukowane w USA bo np.2,5 beenzyna miała licznik kilometrach fakt ze była kupiona w polsce.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X3 3.0benz.Najsłabsza jest u mnie skrzynia.Przy osttym bucie pojawiają się stuki i szarpnięcia.Nie zawsze.Pędzone 4 koła to zimą rewelacja.Inni startują Ty już lecisz.Mam jasną tapicerkę to błąd.Wszystko widać i trzeba naprawdę dbać.Produkcja z Austri,import za stanów.Odczuwalne różnice to brak przeciwmgłowej-tył.Co do zużycia jezdzi mamuśka,lub żona to 11 na mieście.U mnie 14-15.Co bym zmienił.Manual.W rodzinie to tylko moja opinia ale tylko ja kręcę ją powyżej 6000obr/min.Strasznie cicha jednak jak zbierasz sie dynamicznie to wychodi potwór.Ten ryk!Polecam import z Niemiec.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

3.0si jest o wiele częściej spotykana na aukcjach i takiej bym szukał. Spalanie w trasie zależne jest od jazdy ale spokojnie to można i mieć 9-11, w mieście trzeba się liczyć z 12-13. Samochód w utrzymaniu nie jest tani jak coś się popsuje to czasami aż oczy bolą od ceny. Co do awaryjności to w zasadzie albo coś w skrzyni biegów albo w skrzynce rozdzielczej, są tez przypadki o stukaniu popychaczy hydraulicznych . :)

 

Co do aut z USA to wystarczy zakupić przełącznik od świateł od wersji EU i już masz przeciwmgielne z tyłu, a za pomocą kompa znikają światła obrysowe i na liczniku z mil na km a resztę samemu zmieniasz i tyle. :D

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.