Skocz do zawartości

[E38] wymiana seryjnego magnetofonu na odtwarzacz CD


oskwil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było nigdy CD w E38, jeżeli założy się dowolne inne CD, to straci się sterowanie z kierownicy, wyświetlanie komunikatów z radia na licznikach itd. Można założyć CD z E36 i podobno nie straci się sterowania z kierownicy, ale nie jestem tego pewien i troszkę w to nie wierzę.

Kostka jest jak w każdym BMW - typu BMW :)

Nie każde CD musi mieć sterowanie zewnętrzną zmieniarką, ale te od BMW raczej tak.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka standard BMW, przejściówka nie problem. Wsadzisz każde radio z CD. Po co Ci zmieniarka? Mając radio CD z MP3 masz ponad 12h do słuchania. Sterowanie z kierownicy i wyświetlanie pójdzie, cóż, coś za coś.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w takim razie nie istanieją odwarzacze car-audio, które możnaby dostosować do seryjnej obsługi z kierownicy np. w e38?

Jestem laikiem w temacie, a że widzę co jakiś czas opisy odtwarzaczy, gdzie widnieje wśród cech "możliwość integracji z seryjnym audio" lub "możliwość sterowania kierownicy" to bardzo mnie to nurtuje.

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ddzie tak widziałeś, to będzie się można odnieść ...

Sprzęt Sony ma też piloty, które można zamontować na kierownicy :mrgreen: ,a le to nie o to chyba chodzi :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za mocno czasu na pogłębione poszukiwania, ale to taki przykład (być może niewystarczający, ale zawsze jakiś) na szybko ;) Często opis producenta lub sprzedawcy jest tak sformułowany, że po przeczytaniu rozumiemy to co chcielibyśmy zrozumieć, ale mimo wszystko jest to skuteczne, bo mnie osobiście zastanowiło na chwile. ;)

 

 

Przykład

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja to rozumiem tak :

"możliwość integracji z seryjnym audio" - każde radio podepniesz do głośników dowolnego samochodu ...

"możliwość sterowania kierownicy" - instalujesz sobie pilota na kierownicy ;)

A nie jest to sterowanie z fabrycznej kierownicy ...

Z resztą nie ma sensu teoretyzować, tylko czy ktoś tak zrobił ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Z resztą nie ma sensu teoretyzować, tylko czy ktoś tak zrobił ...

Dokładnie... osobiście uważam, że producenci car-audio powinni zrobić ukłon także w stronę takich potencjalnych klientów jak my (którzy myślą o wymianie jednostki centralnej przy zachowaniu pełnej funkcjonalności seryjnego sterowania). Napewno istnieje rozwiązanie tego zagadnienia i mam nadzieję, że ktoś już poradził sobie z tym w e38 lub e39.

 

Ja zaczynam przychylać się do rozwiązania ipod+icelink, które zapewnia sterowanie ipodem z kierwonicy oraz wyswietla nazwy utworow itp. na wyświetlaczu komputera. ;)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak każde ma możliwość sterowania. W E38 nie oszczędzano tak jak w E46 i E39 ;) mimo, że produkowano go wcześniej.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale u mnie nie ma puszczonej wiązki... trzebaby puścić kable do zmieniarki co mnie osobiście trochę zniechęca. Chociaż wiele osób twierdzi że to nie jest wielka robota. Puszczenie kabli w specjalistycznym zakładzie kosztuje 100 zł. Ciekawe ile zaczepów, listew itp. można przy tej operacji popsuć/połamać/wypaczyć?

 

ps. a czy obsługiwany jest CD-TEXT ?

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic tak

 

kupic zmieniarke alpine cd na mp3

+ sciagnac ze stanow interface specjalny, z tego co wiem sa 2 firmy ktore robia takie interfejsy i sa wersje i do sony i alpine

 

i mamy wtedy sterownaie normalnie z kierownicy, wszystko dziala jak powinno z tym ze mamy 6cd z mp3 bez zadnego kombinowania

 

wiem ze sa takie interface wlasnie pod zmieniarke mp3 alpine

 

z tym ze trzeba dobrze poszukac bo byly rozne wersje chyba audio w bmw

niektore z dsp niektore bez, rozne roczniki, ciezko stwierdzic czy bedzie pasowalo

 

w internecie latwo znalezc interface do e39 jak sie szuka w googlu, i teraz pytanie do Sebast, czy w e39 audio jest takie samo jak w e38?

 

przykladowo na ebayu znalezlem zestaw:

http://cgi.ebay.com/New-BMW-Alpine-CHA-S634-MP-3-MP3-CD-Changer-Apple-iPod_W0QQitemZ9709295068QQcategoryZ85807QQrdZ1QQcmdZViewItem

zmieniarka z interfacem

 

ale jest napisane ze do e38 pasuje od kwietnia 98 roku...

no i ze do wersji bez dsp (

 

wiec do mnie powinno pasowac

 

tak sobie mysle ze chyba sobie kupie :)

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przeprowadzenie wiazki do bagaznika wymagac bedzie troche zachodu ale mozna jeszcze rozwazyc zamontowanie zmieniarki w schowku. prosciej i bedzie pozniej poreczniej (takze dla zlodzieja tfu!). no i jeszcze trzeba doliczyc koszt dorobienia kabla (troche tam tych pinow jest) co tez nie bedzie za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 jest w zasadzie takie samo audio jak w E38 ale po liftingu (od 9/98). Zmieniarka co prawda jest inna, ale komunikacja jest taka sama. E38 przed 9/98 różni się znacznie, przede wszystkim w zakresie zmieniarek i ich sterowania.

Dodatkowe info - zmieniarkę tą od Alpine raczej nie zmieścisz w miejsce standardowej zmieniarki (Alpine jest za szeroka)

W schowku raczej nie zmieścisz zmieniarki od E38 - bo jest pokaźnych rozmiarów - szczególnie jest dość wysoka/długa.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktos juz sobie zamontował ten zestawik alpine do e39, bo jak na moje to cena fajna. Bo w miojej wyciagneli mi zmieniarke ( turasy:() Mam kable, ale zwykła zmieniarka na 6cd BMW na allegro to koszt 700-750zł.

 

:jawdrop:

 

 

Mam jescze jedno pytanko czy w e39 było serijnie wyprowadzone kable chinch lub jakias inna kostka na wzmacniacz????

 

Bo mam skrzynie i wzmacho pozostałos po 325tds, a nie chce mi sie ciagnosc kabli p[rzez cały samochód bo to sporo roboty. zasilanie jest na miejscu bo to 530d i aku mam z tyłu, tylko brakuje mi sygnału na wzmachol.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było nigdy CD w E38, jeżeli założy się dowolne inne CD, to straci się sterowanie z kierownicy, wyświetlanie komunikatów z radia na licznikach itd. Można założyć CD z E36 i podobno nie straci się sterowania z kierownicy, ale nie jestem tego pewien i troszkę w to nie wierzę.

Kostka jest jak w każdym BMW - typu BMW :)

Nie każde CD musi mieć sterowanie zewnętrzną zmieniarką, ale te od BMW raczej tak.

 

Ja mam inne pytanie, komunikaty na radiu i sterowanie z kierownicy moge spokojnie stracic jak uda mis ie zamontowac fajny odtwarzacz CD pozostawiajac radio orginalne i wyjmujac tylko odtwarzacz kasetowy. Pytanie czy zwykle odtwarzacze wejda w to miejsce tak i uda sie przemontowac, zeby klapka sie zamykala.

Bo jak sie nie da to rzeczywiscie trza pomyslec o zainstalowaniu zmieniarki BMW dzies w bagazniku, ale cena tego z podlaczeniem to koszmar.

 

Galen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.