Skocz do zawartości

Coupe szyba nie uchyla się po otwarciu drzwi ROZWIĄZANY


adi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem ostatnio coupejkę, jednak jest problem podejrzewam że z krańcówką w drzwiach kierowcy. Lampka w podsufitce nie gaśnie po zamknięciu drzwi, szyba w drzwiach kierowcy nie uchyla się tych kilka cm przy otwieraniu drzwi, jest cały czas w położeniu max u góry. Strona pasażera działa normalnie. Edytowane przez adi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem z krańcówką rozwiązany, ja mechanik a taki głupi... Lampka gaśnie po kilkunastu sekundach :P więc krańcówka sprawna. Zostaje jednak nadal problem z szybą. Czyli mimo zadziałania krańcówki, szyba nie uchyla się i nie podnosi przy otwieraniu/zamykaniu drzwi. Przejrzałem schemat i za uchylanie/domykanie odpowiada pin 6 w wtyku silnika szyby. Przewód koloru szaro-czerwonego. dziś pogoda nie pozwala pogrzebać ale jutro oblukam co z tym przewodem. Według schematu powinien prowadzić do oświetlenia w kabinie.

 

EDIT:

Problem rozwiązany, wystarczyło podłączyć jeden przewód dodatkowy do silnika szyby. Silnik ma 2 kostki, jedną prostokątną tak jak w sedanie, druga jest jakby owalna. U mnie była tam zaślepka, po wyjęciu okazało się że jest tam jeden pin, w wiązce drzwi znalazłem przewód z końcówką na 1 pin więc go tam podłączyłem i eureka! Uchylanie i domykanie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.