Skocz do zawartości

Niespotykana zagwozdka - posłuchaj co wyprawia sprzęgło


Aimaray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Dziś pojawiło się w pracy silnika mojej buni coś nie wątpliwie niepokojącego... :|

Otóż - Auto chodzi na luzie bieg jałowy. Wszystko ładnie pięknie cacy cichutko. W momencie kiedy wciskam sprzęgło do połowy -silnik znacząco głośniej pracuje (klekocze).. Kiedy docisne sprzęgło do końca klekot znika i silnik pracuje elegancko cichutko.. na luzie bez sprzęgła pięknie cichutko, wcisne minimalnie sprzęgło - zaczyna pojawiać się klekot silnik troszkę głosniej pracuje, docisne sprzęgło bardziej ale nie do końca to praca silnika (klekot) staje się głośniejszy. Po krótce wraz z co raz mocniejszym naciskiem na sprzęgło klekot się nagłaśnia ale tylko do połowy nacisku sprzęgła bo jak wcisne dalej niż połowa to dzwięk zanika i jest cichutko czyściutko. Dźwięk wydobywa się z przodu z silnika z tyłu nie słychać żądnych nie pokojących dzwięków.

 

Zamieszczam filmik na, którym słychać to wszystko. Bawie się sprzęgłem naciskając troszkę, do połowy, do końca i tak na zmiane. Jakieś pomysły co to może być? :cry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=DzY8E4OvKd4

 

PONADTO zauważyłem dzięki temu filmikowi, że mam taki problem, że na luzie gaz do dechy a obroty maxymalnie na 4100 obr i dalej nie pojdzie..

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że to łożysko na wałku sprzęgłowym wydaje takie odgłosy a jeśli chodzi o obroty to w dieslu na biegu jałowym nigdy nie obroty nie osiągną maxa.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, u mnie podobnie hałasowało łożysko wyciskowe sprzęgła w E36. Normalnie była cisza, przy max wciśniętym pedale sprzęgła cisza, a wystarczyło lekko wcisnąć sprzęgło i zaczynało hałasować do mniej więcej 3/4 skoku pedału, potem cichło. Wymieniałem cały komplet z dwumasą, ale w zasadzie poza zużytą tarczą sprzęgła, to tylko właśnie łożysko było najbardziej zużyte - a w zasadzie całkowicie zużyte.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.