Skocz do zawartości

530iA nie odpala


scooby90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a wiec mam taki problem rano jezdzilem autem bez problemu pod wieczor wsiadlem zeby pojechac do kumpla a tu [BAD] rozrusznik kreci a auto nie chce odpalic i tu moje pytanie co moze byc tego przyczyna ? Czujnik polozenia walu czy moze walka? o to screeny z diagnozy inpa

 

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a73c3930dc1a.png

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cf5ea8da4612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz błąd czujnika wałka rozrządu wydechowego, błąd elektrycznego wentylatora oraz błąd immobilisera.

 

przy uszkodzonym czujniku wałka samochód powinien odpalić tylko musisz dłużej pokręcić rozrusznikiem, błąd drugi nie ma wpływu na odpalanie. najlepiej żebyś skasował błędy i spróbował odpalić i zobaczył jaki błąd zostanie. może przyczyną jest immobiliser właśnie...

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 to elektryczny wentylator. wiec masz problem z immo. też miałem z tym problem i okazało się że w module immo porobiły się zimne luty, wystarczyło poprawić połączenia i auto odpala. u Ciebie może być podobnie ale nie musi. jeśli masz drugi kluczyk to spróbuj drugim może się uda a jak nie to ktoś kumaty będzie musiał do tego zajrzeć, może trzeba będzie zrobić synchro DME-EWS.
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiedz mi jeszcze bo przeglądam forum i znalazłem ze jeden gość miał problem z immobilizerem czyli z tym modułem ews ale u niego jak przekręcił kluczyk zęby odpalić to nic się nie działo a u mnie normalnie wszystko się załącza tylko odpalić nie chce kreci rozrusznik normalnie tylko zaskoczyć nie może
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie bylem przy aucie i odpielem ten modul ews to samochod po przekreceniu stacyjki nic sie nie dzialo gdy go podlaczylem spowrotem samochod zaczol znow krecic wiec chyba to nie immobilaizer? kiedys czytalem ze jak ten czujnik wałka rozrządu wydechowego padnie calkowicie to auto bedzie krecic a nie odpali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z immo jest trochę inaczej.

Ja mam jeden kluczyk dorobiony, ale bez pestki immo, i po włożeniu do stacyjki zapłon i wszystko działa, ale rozrusznik nie zakręci.

Kontrolki, etc wszystko świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik może być walnięty swoją drogą i nie wywali Ci błędu dopóki nie odpalisz auta. a nie odpala bo wygląda że synchro immo się rozjechało. masz poczytaj trochę i jak masz inpę to podziałaj viewtopic.php?f=48&t=154129
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co tak sobie teraz przypominam że jak ja miałem te problemy z odpalaniem to kupiłem moduł ews i tez chciałem zrobić synchro i nie udało mi się inpą, chyba miałem podobny komunikat. jeśli masz disa to spróbuj jeszcze tym. wejdź inpą w EWS i tam sczytaj błędy i popatrz w wartości rzeczywiste, może naprowadzą na coś. napisz jak brzmi błąd z EWS-a
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak próbowałem wejść inpa do immobilajzera to nie chciało mnie połączyć czytałe. Potem trochę na temat wersji inpa jaką posiadam a jest to wersja 5.0 i ludzie pisali ż. Ona źle działa niby że poprawną wersja jest 5.02 chyba mają rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam odświeżam temat ponieważ auto nadal stoi unieruchomione. Zrobiłem Inple 5.0 battery się świeci cały czas jak przełączę stacyjkę na "ON" wskakuje ignition lecz nadal nie mogę zresetować EWS wyskakuje taki komunikat

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/db6643e518b6.png

 

Czytałem gdzieś ze trzeba z mostkowac piny 7 i 8 w gnieździe obd to prawda? moje gniazdo obd wygląda tak proszę o podpowiedz czy wszystkie kable są na swoim miejscu

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e9356622a399.jpg

 

a takie mam ews

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d51eaf1d858.jpg

 

Proszę o pomoc bo moje auto stoi już 3 tydzień :/ Mozę ktoś potrafił by to zrobić zdalnie jestem wstanie zapłacić

 

Jestem z Żar może ktoś ma możliwość podjechać do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.