Skocz do zawartości

E36 316i Compact (problem z chłodnicą)


mlynarz95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż jestem nowym na forum a mojego problemu nie potrafię precyzyjnie określić zakładam nowy temat.

Otóż, wczoraj, gdy wróciłem wieczorem do domu spod maski, a dokładnie spod korka od zbiornika z płynem chłodniczym zaczęła, nie wiem jak to nazwać, ulatniać(?), "uciekać" woda, po ostudzeniu silnika to ustąpiło, poziom wody się nie zmienił (około 3-5 kresek poniżej poziomu KALT). Zauważyłem też, że trochę później zaczyna mi działać ogrzewanie, tj. działa, ale jak naprawdę sporo pojeżdżę (nie wiem czy to wina tego, że silnik przy obecnych temperaturach się dłużej nagrzewa). Jednak bardziej niepokoi mnie ta chłodnica, odpaliłem dziś go rano, pochodził z 10 min, około 1000 obr/min, wentylator od chłodnicy się nie załączał, choć w sumie był zimny, a przez ten czas nie wiem czy zdążyłoby się załączyć. Jestem świeżym kierowcą, dopiero poznaje swój samochód, dlatego wolę zapytać doświadczone osoby o poradę. Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź, samochód jest mi bardzo potrzebny już od poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.A temperatury "nie łapie"silnik jak jeździsz i wskazówka w zegarach nie idzie na czerwone pole?A wisko z wiatrakiem załańcza się stopniowo w miarę nagrzewania się silnika.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że płyn nie działał w całym obiegu, przez co termostat nie "dostawał informacji" o temperaturze i nie włączał się wiatrak. Rozwiązaniem problemu okazało się odpowietrzenie teraz i działa ogrzewanie i nie ma problemu z temperaturą :) Temat do zamknięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.