Skocz do zawartości

e46 330ci smg jakie świece zapłonowe


karoldeicide

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich z rana.

za dwa tygodnie jadę na pierwszy serwis i przy okazji chaciałbym zmienić świece zpałonowe.

i tu nasuwa się moje pytannie : jakie świece będą najlepsze do mojego silnika?

ostatnio widizałem boscha super 4 z czterema elektrodami ( chyba tak się to nzaywa :roll: ).

czy są one warte zakupu czy też może polecacie coś innego?

wiem że temat pewnie odgrzewany ale jak to jest na rynku motoryzacyjnym - co rusz pojawia się coś nowego więc nie chcę czytać starych tematów a zasięgnąć opinii ekspertów (mam nadzieję że tacy tu są).

przy okazji jak to jest z olejem do tegoże silnika? im więcej czytam na temat wyboru oleju tym więcej różnych odpowiedzi uzyskuję.

a to full syntetyk , a to pół ; 0w30 itp itd.

czy możecie jednoznacznie określić jakim olejem go zalać?

aha będę też się pytać o wymianę oleju w skrzyni (tylko nie piszcie że się nie wymienia bo naklejka...). czy jest jakiś specjalny olej do sekwencyjnej czy też lać

standardowy olej do skrzyń?

wiem że o powyższe rzeczy powinienem się pytać w odrębnych postach ale zanim cokolwiek znajdę to bedzie wielkanoc :lol:

z góry dzięki za podpowiedzi i życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego bez urazy ale te tematy byly bilion razy. Tylko mi nie mow ze sa stare bo co ktos co jakis czas je odświeża. Swiece samochodowe to nie system Android ze nowe wychodza co pol roku. Wchodzisz na strone np ngk i wyszukujesz jakie sa do twojego silnika. I to sie nie zmienia od lat. Kupujesz dedykowane a nie bo nowość.

OLEJ. kolejny bilion tematow gdzie prawie codziennie sa dyskusje i postów na 30 stron. Tylko i wylacznie pelny syntetyk zalecany do twojego silnika (bedzie to 5w30 zapewne) Valvoline motul millers castrol co chcesz

Pozdro.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

co do świec to dlaczego ngk a nie bosch?

co prawda czytałem że ngk niby lepsze ale które lepiej by zdały egzamin :

jednoelektrodowe ngk czy te z czterema elektrodami od boscha?

dzięki za konkretną odpowiedź co do wyboru oleju.

o to mi chodziło.

prawda , jest wiele tematów ale tam są poruszane wątki różnych silników począwszy od 1.6 szlifierek poprzez kopciuchy aż do potworów v8.

dlatego oddzielnie założyłem temat.

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.