Skocz do zawartości

[E65] 730i benzyna duzy problem z odmą


piotrbbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z odmą w aucie z 2003 roku, e65, 730i, model silnika M54.

 

Mianowicie, dwa razy już była wymieniana odma, razem z przewodami i za każdym razem wycieka z niej olej .

Nie pamietam czy za pierwszym razem kiedy była wymieniana odma, był przyłączony przewód podciśnieniowy.

Jeśli był, to może to jest powód dlaczego cieknie olej.

 

Nadmieniam, że przewód od odmy do bagnetu jest drożny, a odma przecieka w górnej cześci, tam gdzie jest membrana.

 

może ktoś miał takie doświadczenia, i wie jak prawidłowo zamontować odmę.

 

pozdrawiam Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dla mnie dziwne,

 

trzy rurki wchodzą do jakiegoś gównianego urządzenia ( odmy ) , jedna wychodzi do miski olejowej i jest problem :(

 

wygląda na to, że górna część odmy, nie puszcza oleju do części dolnej i do odpływu do miski olejowej.

 

górna część odmy jest mokra, i to z tej części wycieka olej.

 

pomiędzy górną i dolną częścią odmy jest mały zawór podciśnieniowy. Oryginalnie jest on zaślepiony gumową zaślepką, którą można zdjąć .

 

więc wydaje mi się, że można to podłączyć do czegoś, co będzie wymuszało przepływ oleju z górnej części odmy do dolnej i do miski olejowej.

 

jeśli ktoś wie jak to zrobić, to proszę o info

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku,

czytam dużo forum i opisów dziennie spędzam po 5-6 godzin na czytaniu w sprawie BMW. Niżej pod Tobą też umieściłem wątek zero odezwu-sam wszystko naprawiłem. Jestem zarejestrowany na 4 polskich forach BMW i jednym zagranicznym.

Doradzę:

To że leci górną odmą olej nie musi oznaczać usterkę odmy, co musisz zrobić:

1. sprawdź uszczelniacze zaworów

2. sprawdź głowicę

3. mogą być pierścienie jak zdjemiesz głowicę to sprawdź cylindry jaki jest stan tych cylindrów czy są rysy czy są przypalenia w najgorszej sytuacji- ALE to MAŁO PRAWDOPODOBNE

Stawiam na :

1A. pompę oleju (zawór) podczas postoju przepuszcza olej ze zbiornika do bloku silnika a po odpaleniu wypluwa ten nadmiar odmą jestem pewny że jak rozbierzesz i sprawdzisz filtr powietrza masz cały upierdzielony w syfie. Na 90% jest to zawór w pompie oleju, do wymiany! Jak wygląda o tak:

https://www.google.pl/search?q=zaw%C3%B3r+pompy+oleju+BMW&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WglXUpfgJ9HGswbtjYCQDQ&ved=0CEoQsAQ&biw=1920&bih=898&dpr=1#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kmM5dWEFnP9X7M%3A%3BHDu7jmbJHi3eUM%3Bhttp%253A%252F%252Fbmwcentrum.pl%252Fimg%252Fproducts%252F74%252F8%252F2_max.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fbmwcentrum.pl%252Fzawor-sterujacy-pompy-oleju-bmw-m50-m52%252Cid748.html%3B1000%3B750

do Twojego modelu wygląda inaczej z tego co pamiętam ze spreżynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzieki za informacje,

 

może masz racje. Zacznę od tego zaworka pompy olejowej, ponieważ jest to najtańsze w naprawie :).

 

jesli chodzi o silnik, to wprawdzie ma 300tys km, cały czas serwisuję auto, wymieniam olej 0w30 castrol, auto jest zrywne, silnik chodzi super.

nic nie klepie, bez problemu.

 

mozliwe, że za dużo oleju wychodzi górą i odma nie nadąża, spróbuje z tym zaworkiem.

 

jeszcze raz dzieki

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem niektore fora. Nigdzie nie bylo gotowej recepty.

to co zauwazylem i przeczytalem, powinienem :

 

wymienic uszczelniacze zaworowe oraz prowadnice ( na analizie spalin nie wyszlo aby silnik spalal olej, oraz silnik chodzi cicho, wiec to wyklucza prowadnice )

zrobic plukanie silnika, aby udroznic kanaly olejowe ( od zawsze jezdze na castrol 0w30, wymieniam regularnie, watpie aby kanaly byly pozatykane)

 

rada godna uwagi to zawor w pompie olejowej, moze faktycznie nie dziala wlasciwie, i pompa daje za duze cisnienie, i wycieka nadmiar oleju przez odme

 

kolejna rada godna uwagi to zmiana uszczelki pod podstawa filtra oleju, ktos napisal ze sa tam jakies zaslepki od strony skrzyni biegow, i moze tamtedy wyciekac olej. Sprawdzalem tam, i nie widzialem aby z tamtad cieklo.

 

Caly silnik jest czysty, widac ze olej cieknie z odmy, pod nia na bloku silnika widac wyciekajacy olej, ktory dalej przemieszcza sie na poduszke od silnika, i to jest klopot.

 

jesli ktos ma jakies pomysly to prosze o info

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.