Skocz do zawartości

Jak otworzyć bagażnik w E60 z uszkodzoną wiązką.


macio116

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam następujący problem. Klapa tylna bagażnika E 60 sedan nie chce się otworzyć. Czytałem na forum i wychodzi na uszkodzoną wiązkę klapy :roll: . Problem jest o tyle skomplikowany, że tylna kanapa w moim aucie nie jest składana a otworu pod podłokietnikiem na narty też nie mam. Przy próbie otwarcia czy z pilota czy przyciskiem na klapie czy wewnątrz auta, przy klapie coś buczy. Grotem od kluczyka w zamku na klapie też nie można otworzyć. Czy istnieje jakiś sposób otwarcia mechanicznego tak, aby nie trzeba było nic rozwiercać itp :| . Żeby było ciekawiej to stało się to właśnie dziś 09.10.2013 a w bagażniku mam zakupy. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać :oops: ? Wstyd się przyznać. Bagażnik otworzyłem grotem od kluczyka. Wcześniej wkładałem go w zamek i przekręcałem w lewo do „oporu”. Przynajmniej tak mi się wydawało. Luknołem w instrukcję obsługi, w której jest napisane, że aby otworzyć bagażnik kluczykiem przekręcić kluczyk w zamku w lewo, więc włożyłem klucz jeszcze raz i jak poczułem opór podczas przekręcania docisnąłem jeszcze mocniej i kluczyk poszedł jeszcze dalej a bagażnik się otworzył. Może jak ktoś ma auto przed liftowe ze zwykłym kluczem to będzie pękał ze śmiechu :lol: , ale w aucie po lifcie gdzie wyjmowany jest sam grot z kluczyka trzeba użyć sporo więcej siły przy przekręcaniu zamka w lewo, aby klapa bagażnika odskoczyła. Potem to już bajka :mrgreen: . Jak w większości przypadków był przerwany brązowy przewód w prawej rurce „zawiasie” od pokrywy bagażnika. Przewód został przedłużony, polutowany i zaizolowany. Wszystko śmiga jak nowe :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie z tym, że w bagazniku potrawy na kolacje świąteczną. I tak samo, przekręcam grotem i nic! Siedzenie nie składane, brak otworu na narty, goście prawie w komplecie... Mina żony - bezcenna! Trzeba mocno sam grot docisnąć, nawet miałem obawy,że mogę go złamać. Kłania się WD40! Rzadko używa się samego zamka jak otwierania z pilota działa. A problem wystąpi prędzej czy pózniej u każdego. Szerokości!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.