Skocz do zawartości

E91 problem z bluetooth


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno stalem sie posiadaczem E91 320d 2005r.

Niestety w samochodzie jest problem z bluetooth'em. Czasami nie ma mozliwosci wejscia w te opcje w menu (wyswietla sie napis TEL ale bez znaczka telefonu, ale z dwiema kreskami "- -"), a czasami moge w nia wejsc. Wtedy radio zaczyna wyszukiwac telefony mozliwe do sparowania i tak zastyga - bylem w stanie poczekac okolo 30 min. Zaznaczam, ze telefon mam ustawiony na wykrywalny w opcjach bluetooth.

 

W serwisie poinformowali mnie, ze najpewniej konieczne jest ponowne zakodowanie modulu bluetooth i ze nie ma zadnej informacji w sterowniku, dlaczego nagle przestal dzialac. Za te usluge chca najpewniej 500zl.

 

1. Wydaje mi sie jakos duzo, wiec zwracam sie z pytaniem, czy ktos z was wie, gdzie mozna dokonac takiej sztuki w Wawie? I czy na pewno w tym jest problem?

2. Moze troche smieszne pytanie, ale zastanawia mnie czy taka operacja poza ASO jest legalna? Czy to oprogramowanie jest publicznie dostepne i kazdy moze je sobie wgrac?

3. Co mozna ewentualnie dograc/zmienic? Czy mozna np. wylaczyc funkcje, aby prawe lusterko nie opuszczalo sie w dol, kiedy wrzucany jest wsteczny itp.?

 

Przepraszam, jesli pytania sa glupie i bez sensu, ale to moje pierwsze BMW, wiec jestem zielony w temacie.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, odgrzeje temat, otóż kupiłem e90 z 2005r i nie działa mi bluetooth tzn jak się wejdzie w navi pro w pozycje bluetooth to pisze coś że urządzenie nie jest podłączone i nie da się zaznaczyć "ptaszka" w kwadraciku. Zerknąłem na moduł w bagażniku i faktycznie wtyczka była zaślepiona taką wtyczką/nakładką jak na zdjęciu poniżej (wtyczka już wpięta w moduł nakładka na module)

http://i.imgur.com/UMrVNKs.jpg

Gdzieś wyczytałem żeby zerknąć pod kierownicę czy tam jest dobrze wpięta wtyczka, u mnie jest takie coś jak na zdjęciu poniżej

http://i.imgur.com/RPZS51f.jpg

nie wiem czy tak ma być bo to wygląda też na zaślepkę, jak jest u was? czy to będzie padnięty moduł? podobno te pierwsze szybko padały, jeśli tak to naprawiają to gdzieś w okolicy Krakowa czy trza szukać na allegro używki z nadzieją że i ta zaraz nie padnie...

Przy okazji demontażu plastiku maskującego pod kierownicą zauważyłem pewien kabel luźno wiszący nigdzie nie podłączony, wie ktoś co to może być?

http://i.imgur.com/2vV8gH5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze BMW, wiec wybaczcie. Probowalem wczoraj sie dostac do tego modulu, ale jak mam wyjac podloge bagaznika?

Udaje mi sie zdjac tylko te uchylna czesc, ale podlogi, pod ktora jest modul za cholere nie moge wyjac - trzyma sie na cos...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seboxp już kiedyś też pisałem posta w tej sprawie nikt mi nie odpowiedział :D dokładnie to tak samo wygląda u mnie jak u Ciebie

Chyba będzie trzeba jechać do jakiegoś elektryka/kodera, tylko nie wiem gdzie w okolicy Krakowa ktoś robi takie rzeczy auto mam nie cały miesiąc

To moje pierwsze BMW, wiec wybaczcie. Probowalem wczoraj sie dostac do tego modulu, ale jak mam wyjac podloge bagaznika?

Udaje mi sie zdjac tylko te uchylna czesc, ale podlogi, pod ktora jest modul za cholere nie moge wyjac - trzyma sie na cos...?

Matę podłogi po prostu unosisz do góry, u mnie nie była niczym mocowana zwyczajnie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjac podloge w kombi. 4 kolki rozporowe z nitem trzymaja podloge. Wyjmujesz ją i już masz dostęp do moduły. Fotele sobie złóż, tą małą część bagażnika wygodnie sobie podniesiesz i będziesz miał wygodny dostep do modulu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat żeby nie zaśmiecać forum, w e90 pre lci navi professional też mam bluetooth, ale tel nie chce się połączyć, w menu wchodze w bluetoth jest opcja włącz--> klikam i nic, nie można zaznaczyć żeby włączyło :| dodam, że w podłokietniku mam oryginalny snap in pomoże ktoś?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sprawdzalem bezpieczniki (9,15) - komus, jak gdzies wyczytalem to pomoglo, sprawdzalem tez okablowanie przy module. Wlasnie myslalem o podpieciu innego modulu celem sprawdzenia czy to nie jego wina, innych pomyslow juz nie mam.

 

Małe sprostowanie, znalazlem zaizolowany kabel i brak jednej z wtyczek w module, przez co najpewniej moduł w ogóle niedziała. Czy ktoś może powiedzieć jaki rodzaj wtyczki tam może pasować i dlaczego ktoś to w ogóle odłączył.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/zkcql.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak że pewne kable (teraz nie powiem które) są odłączane specjalnie żeby działał nam głos w radiu moduły lubiały się psuć i sprytnym sposobem żeby w pewnym sensie działał nam głos z radia było odpięcie kabla z blutusza;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.