Skocz do zawartości

Problem z podświetleniem monitora radia/nawigacji


nezu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując od poprzedniego właściciela moje autko dowiedziałem się, że monitor od radia/nawigacji żyje własnym życiem. Polega to na tym, że czasem załącza się podświetlenie a czasem nie. Sprawdziłem. Wyświetlacz wyświetla wszystko. Brak jedynie podświetlenia. Już myślałem, że to wina świetlówek od LCD. Dałem nawet monitor do sprawdzenia, ale dowiedziałem się, że bez auta nic nie mogą sprawdzić i odesłali mnie do serwisu BMW. Dziś jednak udało się włączyć radio i wyświetlacz ruszył i działał aż do chwili, gdy puknąłem niechcący obudowę panelu (tą drewnopodobną). Podświetlenie zgasło. Pytanie moje tyczy tego co może być przyczyną takiego zachowania się podświetlenia oraz mam również prośbę. Jeśli ktoś dysponuje opisem złącza (tego białego) monitora małej nawigacji (PHILIPS), będę wdzięczny za opis.

Monitor mam taki (od anglika niestety)

http://www.pomagamykamilkowi.com.pl/images/img_20130930_182258_514.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel siwy z czerwonym paskiem to podświetlanie, ale chyba przycisków radia a nie monitora. Poza tym w wiązce monitora nie ma przewodu o takich kolorach. Za to mam 3 pary czarny+ekran, czarny (masa), czerwony z zielonym paskiem i brązowy z czerwonym paskiem. Pieter.pl pisał, że kończą się świetlówki, ale zdarzało się, że monitor włączał się i działał normalnie i z niewiadomych przyczyn podświetlenie gasło. Ma ktoś jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor rozebrany dziś prawie do dna, przelutowane wszystkie złącza, poczyszczone co trzeba i ruszył, ale ma nadal jakieś humory. Jak dostaje z pięści, to znów świeci. Jutro. Wróć. W poniedziałek rozbieram go do podszewki czyli do samych świetlówek i zobaczymy. Jest nadzieja. Przy okazji odkryłem, że w moim aucie jest działające DSP. Efekt godny polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.