Skocz do zawartości

E61 530D AUTOMATYCZNA SKRZYNIA ŹLE ZMIANIA BIEGI


MARCIN2402

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam Wszystkich Forumowiczów ponieważ jestem tu nowy.

Nie dawno stałem się (być może) szczęśliwym posiadaczem BMW E61 530D z 2005r. Generalnie ciągle "poznajemy" się z autem i z czasem zaczynają pojawiać się pewne problemy. I właśnie od jakiegoś czasu zauważyłem dość niepokojący objaw dotyczący skrzyni biegów. Po wymianie oleju w skrzyni wraz z miską, filtrami, uszczelką skrzynia tak jakby "nie wie" na jakim biegu ma jechać przy prędkości ok. 80km/h. I tak zbija sobie biegi z 5 na 6, z 6 na 5 i tak na zmianę. Dotyczy to właściwie tylko tych biegów przy tej prędkości. Wydaje mi się również, że dzieje się tak przy zimnym silniku, po osiągnięciu właściwej temperatury problem jest mniej odczuwalny. Oczywiście przy delikatnym zatrzymywaniu jedynka potrafi lekko szarpnąć ale z tego co czytam dzieje się tak dość często. W czym może być problem? Przed wymianą wydaje mi się, że tego nie było. Na wymianę poszło jakieś 5,2l. oleju, jakoś mało? Dodam, że ostatnio jechałem w długą trasę po autostradach, na tempomacie, dość szybko, ale właściwie co to ma do rzeczy. Może adaptacja skrzyni coś by tu pomogła?

Pozdrawiam, Marcin Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo przy 80 km/h, nie liczyłem co prawda który to bieg. Dodatkowo przy tych "wahaniach" słychać szum ze skrzyni. Na diagnozie szkrzynia nie pokazała żadnych błędów i mechanik powiedział, że w takim wypadku to może być padający konwerter. Podobno częsta awaria tych aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter to sprzeglo hydrokinetyczne, poprostu ono sie zuzywa. Tak samo jak zwykle sprzeglo, czy klocki.

Czy to zaliczac do awarii, chyba nie tak samo jak klocki, poprostu koncza zywot i sie je wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyminilem w poniedziałek olej w skrzyni + miske i weszło 9 litrów oleju. Kupiłem 10 litrów i mechanik oddał mi 1 litr. W skrzyni jest 9.5 litra oleju tak więc dziwne że tak mało Ci wyszło. Olej w skrzyni trzeba umieć wymienić, stan oleju sprawdza się przy określonej temperaturze chyba 60 stopni, gdy to sie zrobi inaczej to mogą dziać się takie rzeczy jak u Ciebie w najgorszym wypadku może dojść do uszkodzenia skrzyni. Może sprawdź jeszcze raz stan oleju.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Podstawowe pytanie, skrzynia po wmianie oleju i filtra byla adaptowana ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.