Skocz do zawartości

E39 Zderzak tył M + hak


BoloBenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po przejrzeniu mnóstwo tematów na forum odnośnie zderzaka tył w E39 plus hak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Problem dotyczy tego że mając zderzak w E39 tylny w M pakecie bez przystosowania samochodu pod hak, jest możliwość zamontowania oryginalnego haku wypinanego np. Westfalii, na tym zderzaku co obecnie posiadam? Bo mam zamiar zamontować hak w mojej E39 ale nie wiem czy podejdzie to pod ten zderzak.

 

Dla przypomnienia zderzak tył to ten w linku tylko że bez dyfuzora : http://allegro.pl/zderzak-tyl-bmw-5-e39-m5-m-power-m-pakiet-wwa-i3010112954.html

 

Czy spokojnie bez żadnych wcięć zamontuje tam hak wypinany?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :cool2:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak bez dyfuzora?

Każda M-pakiet ma ten dyfuzor, dokładkę.

Hak podejdzie, ale będziesz musiał wymienić sobie właśnie tą dokładkę na taką z klapką na haka, a z tym może być różnie, samą ciężko dostać, kompletne zderzaki są drogie.

Może pojawiły się już zamienniki z wycięciem na hak, poszukaj, bo z podcięciem na 2 kominy już widziałem.

W zwykłym zderzaku otwór się wycinało, i wstawiało samą klapkę, tutaj będzie ciężko, choć jak masz trochę zdolności manualnych, możesz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że ja takowej klapki nie miałem, chyba będę musiał dokupić ten dyfuzor.

Dokładnie chodzi mi o takie dwa kominy + m pakiet jak w linku: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/BMW_M5_e39_PL.JPG

 

Shadow69 czyli rozumiem że bez problemu podejdzie mi pod zderzak m pakiet hak wpinany? Bez rozcinania w zderzaku itp itd?

Bo jedynie to bd musiał kupić dyfuzor i jak mówisz pozostanie mi zrobić wycięcie w dyfuzorze na klapkę. Ale czy w 100% hak wpinany nie będzie wadził z zderzakiem?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tutaj masz aukcje z oryginalnym M-pakietem z oryginalną klapką pod hak, zobacz sobie jak to wygląda:

http://allegro.pl/zderzak-tylny-bmw-e39-m-pakiet-pdc-sedan-i3528897519.html

 

EDIT:

Jak coś, to na real oem widać że zderzak jest cały czas taki sam, jedyną różnicą jest ta dokładka.

Ceny tutaj, niestety nijak mają się do rzeczywistości, więc jak coś, trzeba dzwonić do ASO i pytać.

A i jakby coś, to podcięcie z klapką sprawdza się przy oryginalnym haku, takim jak szedł na pierwszy montaż.

Do zamienników, może to wyglądać inaczej, tzn wymagane będzie delikatne podcięcie fabrycznej pełnej dokładni, albo coś, ale szczegółów nie znam.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR61&mospid=47561&btnr=51_4321&hg=51&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc wychodzi, że nie ma dokładki na wydechy po obu stronach + klapka na hak. Wogóle takie dokładki na wydechy po obu stronach są fabryczne czy to już pula zamienników? Jeżeli nie idzie takiej znaleźć to można by z dwóch zlepić jedną. Do dokładki z dwoma wydechami wspawać element z klapką lub do dokładki z jednym wydechem i klapką wspawać otwór na drugi wydech. Warsztat blacharski powinien coś takiego ulepić. Ale może da sie znaleźć a ja sobie tylko tak luźno gadam :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można dorwać z podcięciem na 2 kominy i z klapka, ale to rarytas, tylko M5 takie cudo mogła mieć, ale naprawdę mało kto zamawiał haka do M5...

W zamienniku takiej konfiguracji jeszcze nie widziałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli wychodzi na to że jeżeli wyciągnę dyfuzor to bez problemu podejdzie mi tam wpinany hak? Bo kwestia dotyczy zasadniczo tylko tego.

Wiem że to nie estetyczne ale hak będzie używany tylko w sytuacjach awaryjnych, nie po to jest E39 by pracować jak traktor.

 

Odnośnie kupna właśnie takiego haku to wiem że na pierwszy montaż montowane były haki wpinane 2 producentów Westfalii a drugiego nie pamiętam.

Mam zamiar nabyć właśnie oryginalny hak kompletny, ale czy wszystko będzie pasować na zasadzie plug&play jeżeli samochód nigdy nie był wyposażony w hak, poza elektryką bo to inna kwestia.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.