Skocz do zawartości

Przełożenie mostu BMW e39


Snap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was orientuję sprawdzić przełożenie mostu gdy nie ma na nim naklejki i nie można tego sprawdzić po vinie ?

 

Opisze po co mi to potrzebne , posiadam BMW e39 2,3IA 99r, Jakiś czas temu zaczęło coś wyć z tyłu , myślałem na początku że to opony, więc zamieniłem koła , ale nic to nie dało, następnie sprawdziłem hamulce , okazało się że są na wykończeniu, więc wymieniłem cały komplet , i również zero efektu , został więc dyfer.

Udałem się do znajomego który handluje częściami do BMW , powiedział że ma most 3,46, ale nie ma na nim naklejki.

Dlatego też moje pytanie brzmi , jak sprawdzić jego przełożenie, gdyż w słowo sprzedającego nie bardzo wierzę .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak to nie można sprawdzić po VINie?

Jeśli nie jest typowy to nawet tu na forum ktoś ci vin rozkoduje.

A jak zwykły to żaden problem znaleźć.

Podaj jaki masz silnik jaką skrzynię i czy sedan czy kombi i się znajdzie.

Swoją drogą nie widziałem jeszscze mostu z którego by odpadła ta naklejka.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzio255 dzięki za odpowiedź

 

Nie mogę sprawdzić po Vinie , gdyż jak pisałem, most jest od chłopaka który handluje częściami , i to auto już jakiś czas temu zostało rozłożone , więc nie ma skąd spisać vinu . A to że rozkodowanie po winie to nie problem to wiem już dawno , gdyż można to zrobić najłatwiej na realoem.com.

 

Może ja źle napisałem albo Ty źle zrozumiałeś :), ja wiem jakie powinienem mieć przełożenie w mojej BMW , 3,23 , ew. 3,46 , poza tym pisałem w pierwszym poście jakie mam BMW , tylko nie dopisałem że kombi.

 

Naklejki nie ma na moście który chce kupić , most był od 3.0 sedana , po lifcie .

Na moście wbity jest taki numer, 1214331J , szukałem po nim w necie , to rozpiętość jest zbyt duża , gdyż numer powtarza się na mostach z przełożeniem 3.07. 3,23 oraz 3,46 dlatego też może pytanie jw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przełożenie jest to stosunek wału/koła napędzającego do wału/koła na napędzanego. Może spróbuj zrobić znaki na mocowaniu wału napędowego i na mocowaniu pół osi i kręcić wałem aż do zrobienia jednego obrotu przez mocowanie pół osi i tyle ile razy obróciłeś wałem to powinno być przełożenie. Nie wiem czy takie sprawdzenie ma się jakoś do mostów napędowych bo tak np. można sprawdzić zwykłą przekładnie zębatą a most jest trochę bardziej skomplikowany, ale skoro most sobie na wierzchu leży to można sprawdzić, może któreś z dostępnych przełożeń przypasuje do wyniku, który otrzymasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomus_82 dokładnie wiem co trzeba zrobić na stronie roeloem, ale pisałem już wcześniej iż, nie chce wiedzieć jakie przełożenie powinno być u mnie(dokładnie to wiem) ale jak sprawdzić przełożenie mostu gdy nie ma naklejki na nim , gdyż człowiek który sprzedaje części ma taki most ale bez naklejki. Czy mógł byś coś bliżej w temacie "Po za tym przełożenia oblicza sie chyba przes stosunek trybów..."?

 

tomus_82 dobrze że zostawiłeś sobie ten 1% gdyż w originale było u mnie przełożenie 3.23, ale w zeszłym roku zmieniałem most gdyż poprzedni również wył i założyłem 3,46 , według roeloem również był montowany w moim modelu/roczniku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR41&mospid=47554&btnr=33_1041&hg=33&fg=05&lang=pl

 

MateuszCHUDY już o tym słyszałem i nawet sprawdziłem ten sposób, i teoretycznie wychodzi coś w granicach 3,46 , niestety nie wiem czy jest to dobra metoda :) dlatego pomyślałem że jest sposób by sprawdzić most po jakimś numerze wybitym na obudowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

metoda jest dobra pod warunkiem , że jedna flanszę blokujesz.

Drugą flanszą robisz dokładnie jeden obrót i liczysz ile razy obracał sie atak.

Warunek dokładnie zablokowac jedną flansze i wykonać dokładnie jeden obrót.'

 

Albo poszukać dyfra z czytelną naklejką :D

Jak chcesz to mam dyfer od 520i kombi w dobrym stanie < chyba 3,70>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.