Skocz do zawartości

530 D pali jak chce :(


Pavlo 530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym problemem a mianowicie moja bunia pali jak chce. Saprawa ma się tak że pali za każdym razem na dotyk,ciepła zimna niema znaczenia- pali,ale czasami pojadę np na zakupy autko stoi pod sklepem ,wychodzę chcę palić a tu nic kręci kręci i nic nawet się nie odezwie,ale jak spróbuję za jakiś czas 2-3 godz. pali na dotyk.Już miałem tak kilka razy włącznie z dzisiejszym dniem.Dodam że autko ma buta nic nie muli silnik chodzi równiutko ,wymienione obie pompki paliwa włącznie z filtrem .Dodam także że ostatnio mi się to przydarzyło 3 tyg temu.Sprawdziłem ostatnio przewody paliwowe i był uszkodzony ten co do pompy idzie-kapało spod opaski ,założyłem nowy przewód z opaską myśląc że to to jest przyczyną ,ale niestety nie. Pomóżcie proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważał że czujnik położenia wału albo wałka, w E39 530D są oba.

Osobiście miałem tak samo, po wymianie czujnika położenia wału nic nie pomogło więc wymieniłem wałka i autko od tego czasu nie ma żadnego problemu z odpaleniem.

Koszt jednego w serwisie ori. 360 z tego co pamiętam

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dziś znowu bunia odwaliła numer :cry: znowu nie chciała odpalić,po dwóch godzinach na dotyk.Dodam że silnik prawie załapywał po czym gasł.Podpowiedzcie proszę gdzie znajdują się oba czujniki bo niemogę ich zlokalizować.Dziś jezdziłem szukałem kompa w mojej okolicy i lipa jest, najbliżej chyba Zielona Góra.A może ktoś z was ma w mojej okolicy?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img828.imageshack.us/img828/2203/a143p.jpg

tu masz pokazany czujnik położenia walka ;) jest on widoczny po zdjęciu jednej obudowy ( dosłownie 2 śruby ) Tylko w sumie po co masz tam zaglądać jak i tak nie wiesz co naprawdę u Ciebie jest padnięte ?

a tutaj czujnik położenia wału:

http://www.super-bmw.pl/13622247926-czujnik-impulsow-wau-korbowego.html

 

Taki sam miałem objaw, podpięcie pod kompa ? zapraszam do Jeleniej Góry ;)

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.