Skocz do zawartości

BMW 645CI 2005 woda na podłodze dywanika za kierowcą help


kordian645ci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ,pierwszy post i pierwszy problem od kat mam auto(4 miesiące )

Dokładnie BMW 645ci 2005 automat M sport pakiet . Anglik.

 

Problem polega natym ,ze wczoraj po całej nocy bardzo mocnej ulewy otwieram auto a za siedzeniem kierowcy czyli z tylu tam, gdzie pasażer trzyma nogi była kaluza wody...tak ze dywanik był zalany cały w wodzie...

Ale to nie wszystko bo juz kiedyś podczas odkurzania auta ten dywanik był lekko wilgotny ale nic sobie z tego nie robiłem ,

I teraz prośba do was czym znacie ten problem (?)

Czytam juz angielskie i amerykańskie fora i problem jest znany lecz nikt go jeszcze nie rozwiązał :(

 

Sprawdziłem juz : uszczelki drzwi i wszystkich szyb i jest okej

Odetkalem dzisiaj odpływy podszybia te przy filtrach kabinowych w prawym patrząc od przodu auta było pełno syfu lecz woda jest po przeciwnej stronie bo to angol i to wszystko co wyczytałem na forach kolegów z za granicy .

 

Jeśli ktoś coś wie ma ten temat bardzo proszę o pomoc ,ponieważ bardzo lubię i dbam o to auto i chciał bym uniknąć takich spraw szczegolnie iż auto nie należało do tanich...

 

Z góry dziękuje i czekam na wasza pomoc koledzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem ,lecz wczoraj rozbralem całe podszybie tam gdzie sa filtry kabinowe i pod jednym z nich było servo hamulców a pod tym litr wody ktora stała bo mały odpływ był zapchany i gdy poziom wody sie tam podnosili wszystko wpływało do auta przez taką uszczelke z wiązką przewodów

Niewiem czy to rozwialazalo problem bo deszczu jeszcze nie było

Auto wysluszylem o tyle o ile (suszarką do wlosow 2h) ale ma przyjśc ładna pogoda po 21 stopni więc wtedy zostawie auto w słońcu z otwartymi szybami.

 

Niewiem czy to rozwiązało problem ,okaże sie przy pierwszym deszczu...

Jakoś nie bardzo widzi mi sie rozbieranie całego środka i suszenie(wiem ze powinienem)

Lecz w aucie narazie niema żadnych przykrych zapachów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij pod wykładzine u kierowcy , szybko się to rozbiera, jeżeli pod wykladziną kierowcy będziesz miał wodę problem będzie rozwiązany. Jest tak że woda spod twoich nóg przelewa się do pasażera i masz wrażenie że to właśnie gdzieś stamtąd dostaje się woda . Miałem podobny problem , spokojnie , da się tą usterkę szybko ogarnąć. Napisz mi po której stronie masz komp pokładowy ? Nie ogarniam angoli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest mokra ale nie az tak jak z tylu .

Nie mam pojęcia jak sie za to zabrać ale Proszę Cię kolego napisz mi co jeszcze moze byc nie tak bo zachwile mi auto zaleje.

Komputer nie mam pojęcia gdzie jest...

Znając zycie jak to w angolu to wszystko na odwrót .

 

Czekam na info

 

P.S dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda dostaje się od przodu a nie od tyłu i przelewa się spod twoich nóg aż do pasażera.

Moim zdaniem woda dostaje się przez tą wiązkę o której pisałeś wcześniej , i jeżeli masz tam odpływ o którym wcześniej pisales pewnie czeka cię wymiana tego odpływu , hmm teraz nie pamietam jak jest zbudowane podszybie od kierowcy, ale jak rozbierałeś podszybie to powinieneś widzieć pudelko plastikowe od kompa.

Hmm jak byś rozebrał podłogę od kierowcy to powinieneś widzieć ślady wlewania się wody właśnie od tej wiązki.

U mnie była wymiana tego plastikowego pudełka gdzie jest komp. Pierwszy lepszy serwis ale nie bmw powinien skumać o co chodzi. Jak byś zrobił zdjęcia rozebranego podszybia było by łatwiej ale ja stawiam na ten odpływ o którym wcześniej pisałeś. Kurczy ale pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam panowie poruszam się na codzień e63 i mam dokładnie ten sam problem który opisał Kordian w pierwszym poście więc wydaje mi się że jakiś feler z tymi odpływami wyptępuje w 6er nie wiem co o tym myśleć i nie chciałbym bez sensu się rozpisywać poprostu poczekam może kolega odezwie się jak i czy uporał się z tym problemem wody z tyłu za kierowcą obecnie wodę usunąłem dywan już prawie suchy ale wystąpił ten problem po raz drugi z kolei także pewnie się powtórzy więc mam nadzieję że Kordian udzieli dobrych wskazówek żeby od d.... strony nie zaczynać i nie rozbierać pół środka i nie wiadomo czego jeszcze ..... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem i został on rozwiązany. Kolejna sprawa- ustaliliśmy już że woda wlewa się od kierowcy do tyłu a nie odwrotnie i to są cenne wskazówki.

 

Paweł bardzo mnie to cieszy słysząc tą wiadomość o rozwiązanym problemie :cool2: ale jak byś mógł dać jakieś szczegółowe wskazówki a mianowicie którędy dokładnie ta woda się dostawała to bym był Tobie bardzo wdzięczny :handshake:

Tak naprawdę nie istotne czy przodem czy tyłem bardzo ważną i cenną wskazówką jest dokładnie przez co i w jaki sposób ta woda zalewa nam pół podłogi w autach :?: :!: :roll:

 

Ps. Z tego co widziałem Kordian zaglądał na forum przed odświerzeniem tematu dlatego brak odpowiedzi z jego strony ale mam nadzieję że w niedługim czasie zaglądnie w temat i udzieli odpowiedzi jak i czy rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów , Kordian zagląda na forum jak ma problem hahaha .

Panowie a tak na serio to szybka sprawa krok po kroku...

Otworzyć maskę

Ściągnąć filtry kabinowex2 ,uszczelke

W moim Angliku pod tymi wszystkimi plastikami jest servo hamulców (wszyscy wiemy jak to wyglada)

Pamiętajcie żeby sie przygotować w imbusa dużego i torxy

Ale dalej

Jak juz zobaczycie servo hamulców to pod nim zobaczycie kałuże wody :)

Co oznacza ze kanalik który jest pod nim jest zapachany syfem

 

Dalej juz wam pomóż niemoge bo nie ma instrukcji jak przepchac, ja wsadzilem węża ogrodowego i puściłem wodę na maxa .

Brake cylinder.jpg tam sobie woda wpływa

 

Jeśli komuś pomogłem to fajnie a jak nikt mnie nie rozumie to jeździcie do dealera i mu pokażcie co napisałem .

Jakby ktos naprawdę w potrzebie potrzebował pomocy to walcie na E mail ,swojakowi zawsze pomogę .

 

brandunkk@ymail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan Ty też masz angola?

U mnie woda była pod nogami pasażera ale widzę że bez różnicy jest z której strony jest woda.

Do wymiany jest plastikowa obudowa w moim wypadku obudowa komputerów od strony pasażera a w waszym wypadku obudowa pod serwem i tam w tym plastiku jest ten odpływ a w odpływie kulka i ja też to przepychałem ale po kolejnym deszczu woda znowu była , kulka jest ważna nie wiem czemu ale musi tam być, otwór sie zapycha, stan wody w plastiku sie podnosi a cała woda wlewa sie przez szczelinę tam gdzie ta wiązką lub cos idzie do kabiny, u mnie to była rurka od wiatraka a u was pewnie też tylko że wiatraka nie ma i tak to wygląda. Jak zozbierzecie podłogę a trwa to sekundy to zobaczycie zaschniętą strugę wody cieknącą do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie szczerze przyznam że nie miałem czasu zobaczyć przyczyny może bardziej nie było konieczności natychmiastowego działania gdyż pada i pada (NI) a ja mam suchutko w aucie od ostatniej powodzi :-P tak czy inaczej napewno w wolnej chwili otworzę maskę i zabiorę się za oględziny tego nieszczęsnego odpływu pod tymi filterkami i napewno dam znać czy dokładnie ta sama przyczyna dostawania się wody do auta . Pozdr :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.