Skocz do zawartości

[E39 530dA] świeci czujnik DSC + ręczny


Bartosz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na forum, w dziale gdzie mowa o ASC też cisza, wiec piszę tutaj.

Kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka od DSC (strzałka w trójkącie na żółto), ale po kilku godzinach znów zgasła. Przez weekend jeździłem i wszystko było ok, natomiast dziś od rana znów się świeci ale razem z kontrolką od hamulca ręcznego. Szukam na razie powodu na forum, gdyż na razie nie mam kiedy podjechać na kompa.

 

Czy winna może być mała ilość płynu hamulcowego? Nie sprawdzałem go jeszcze (bo nie ma mnie w domu, a kobieta teraz nim jeździła...), natomiast gdzieś czytałem, że to też może mieć wpływ. Ponadto przy odpalaniu auta, gdy pokazują się wskaźniki od inspekcji itp. to też świeci się przez chwilę ten kwadratowy zegarek obok kresek od inspekcji...

 

Poniżej zdjęcie. Świeci mi się też już długo kontrolka od klocków, bo jest przewód zerwany w przednim lewym kole, ale wcześniej to nie miało wpływu.

 

http://img32.imageshack.us/img32/3351/osyd.jpg

 

Proszę o odpowiedź - pomysły...

 

E39 - 530dA - 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bez kompa nie masz co podchodzić do tego. Ja z kontrolką ASR miałem to samo, co jakiś czas zapalała się i gasła, aż w końcu zapaliła się na dobre. Winny był czujnik ABS na przednim lewym kole. Po wymianie jak ręką odjął :mrgreen:
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niski poziom płynu nie wyłącza DSC, ani ASC, u mnie w żadnym bmw tak nie robi (mam e39 i e46).

Dolej płynu i zobacz co się dzieje.

Jak działa ABS, a nie działa tylko DSC, to zainteresuj się czujnikiem skrętu, może tylko się rozkalibrował.

W e46 często mi się takie jaja robiły, wystarczyło pokasować błędy i działało znowu parę miesięcy.

Po prostu pokazuje skręt w jedna stronę w wartości kilka tysięcy, a powinien chyba do 25 na plus i minus (pełny skręt w prawo i w lewo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam ponownie! Problem niestety powrócił tylko na tej zasadzie, że rano jak auto zimne to kontrolka dsc(czasami razem z kontrolą od ręcznego) zapala się po chwili jazdy i świeci się, aż nie przyjadę kilka km, zgaszę auta i wtedy gdy odpalę ponownie to zwykle jest ok.

Przy poprzedniej usterce wymieniłem przednie tarcze i klocki, ale wtedy świeciły się kontrolki cały czas, a teraz różnie...

 

Mogą to być objawy pasujące do uszkodzonego sterownika abs? Tylko problem nie powinien być na ciepłym silniku, a nie na zimnym?

 

Jakieś sugestie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz auto pod kompa i zobacz czy zapisał się jakiś błąd.

Dodatkowo podczas jazdy sprawdź wskazania odczytu prędkości z poszczególnych kół na kompie.

To wygląda na czujnik ABS, który zaczyna zdychać (np. kiedy jest wilgotno itd), ale pewności nie będzie dopóki nie sprawdzisz błędów. A wyciągać czujników na ślepo nie ma co, bo pewnie nie przeżyją tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Z problemem sobie poradziłem (mam nadzieję) w taki sposób, że na kompie skasowałem wszystkie błędy - tutaj m.in. wyskoczył błąd czujnika kąta skrętu. Po skasowaniu błędów problem był nadal. Już szykowałem się do wymiany tego czujnika, ale tknęło mnie, żeby dolać płynu hamulcowego i... wszystko wróciło do normy. :shock: A dolałem tylko trochę, może 2cm do poziomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.