Skocz do zawartości

Bmw 330d 184ps, nie chce odpalic


FRANC801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z moją BMką. BMka ciężko mi paliła z rana, tak za 3 razem zaskakiwała. Wymieniono świece żarowe i teraz juz w ogóle nie chce zaskoczyć, kręci i kręci i nic. A jak już odpali po długim kręceniu to dopiero świeca zaczyna grzać i ciągle jest czerwona (nie wygasa). Co to może być? Sterownik świec czy coś innego? Bo nie idzie prąd na świece gdy chce podgrzać, jak odpali to dopiero świece robią sie czerwone.

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexandra witaj !

Powiadasz

BMka ciężko mi paliła z rana
A jak już odpali po długim kręceniu to dopiero świeca zaczyna grzać i ciągle jest czerwona (nie wygasa).

 

Generalnie to w lecie świece żarowe nie grzeją ale jak temperatury się obniżą gdzieś 4-7 stopni to one są uaktywnione.

Złe funkcjonowanie świeć żarowych to nie koniecznie robi problem z obecnym porannym odpalaniem, mogło sie przydarzyć że, mechanik to odkrył przez przypadek szukając szukając przyczyny ciężkiego porannego odpalania .

Świecami żarowymi steruje sterownik lub przekaźnik i tam należy szukać przyczyny wadliwego zachowania świec.

Mogą być styki sklejone tub coś w tym rodzaju.

Niema co gdybać tylko należy podłączyć do kompa z odpowiednim programem do BMW i sprawdzić kody błędów.

Ten temat był już wałkowany i sporo tu już napisano jak to sprawdzić ale jak podasz rocznik to może ktoś jeszcze coś napisze.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexandra witaj ponownie!

Wygląda na to że piszesz skrótowo bo dla nas czytających to jest trochę enigmatyczne bo przy tych usterkach co podałaś to zazwyczaj pokazuje błędy.

Może był dołączony do zwykłego diagnostycznego programu co jest do wszystkich samochodów .

Najlepiej podłączyć do kompa z INPA i poprosić o wydruk, zresztą dobry warsztat to wydruk zawsze da.

Daj znać co dalej bo to forum czyta sporo luda i powinno być z pożytkiem dla wszystkich

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.