Skocz do zawartości

520i - Problem z temperaturą !!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam ! Mam taki problem w moim e39 2.0i 1996rok. Kiedy zmieniam pokrętłem z zimnego nawiewu na ciepłe powietrze i zwiekszam temperaturę w samochodzie ,nagle zaczyna rosnąć temperatura silnika na maxa ,aż do czerwonego pola , a kiedy zmieniam na zimny nawiew i zmniejszę temp. w samochodzie wraca do prawidłowej temperatury. Co to może być ?????????????????
Opublikowano

zapowietrzony uklad w ukladzie nagrzewnicy

Jak dasz na gorąco wewnątrz, to leci w ogole cieple powietrze z kratek? Stawiam, że nie.

Opublikowano
  • Autor

Jak zrobię na gorąco to leci ciepłe ,ale bardzo minimalnie.

 

Przy wlewie płynu chłodzącego jest taka mała nakrętka do odpowietrzania układu , ostatnio już raz odpowietrzałem właśnie poprzez tą nakrętkę ,więc czy to jest normalne że co jakiś czas muszę to odpowietrzać???? czy problem tkwi gdzie indziej????

Opublikowano

Nie, musisz odpowietrzyć raz a porządnie, czyli wszystkimi mozliwymi odpowietrznikami.

Najlepiej to zlałbym płyn i zalał jeszcze raz zgodnie ze sztuką (czyli dać na zapłon i ustawić na max temperaturę, nawiew na 1 kreskę), lać płyn bardzo powoli, po napełnieniu zbiorniczka odpalić silnik i ubytki uzupełniać aż przestanie ubywać, potem odkrecic odpowietrzniki do czasu az przestaną lecieć pecherze.

Opublikowano
  • Autor
dzieki bardzo za pomoc ,dam znać czy poskutkowało. Jeszcze raz dzięki pozdrawiam :wink:
Opublikowano
korek od zbiornika zakrecasz jak strumien przelewowy leje w sposob ciagły, a jak juz pozakrecasz odpowietrzniki, to rozgrzewasz auto zeby sie otworzyl termostat - niech chwile pochodzi, gasisz auto, rano po wystudzeniu sprawdzasz czy ubyło płynu, ew. dolewasz do kreski maxymalnej i finito

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.