Skocz do zawartości

325i co wstawić zamiast kata? wyciszenie wydechu


cichy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tym że moje e36 m50b25tu jest.. głośne :? zamiast katalizatorów są zwykłe rury. po prostu mam jakby tylko tłumik końcowy. doradzi mi ktoś jak sobie z tym poradzić? brak na allegro zamiennika katalizatora(tłumik środkowy). Chyba najprościej kupić zamiennik, który jest dostępny na allegro do e46 325i. Średnica jest podobna, oraz są po dwa wyjścia z dwóch stron. Jest to prawdopodobnie najbardziej proste do wspawania itp. Jakieś opinie/sugestie? :wink:

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi mi tylko o wyciszenie. mówisz że jak to wspawam powinno być "w miare" ok? teraz po prostu buczy. a masz u siebie jeszcze te male tłumiki srodkowe za katami?

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego, że b25 ma cały podwójny wydech. jeszcze tylko opcja co będzie lepsze, czy oddzielne, dwie małe strumiennice na każdą rurę, czy jedną, z dwoma wyjściami...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie na Twoim miejscu zabrał od wyciszenia nadwozia, na ścianie grodziowej i pod spodem trzeba po pierwsze sprawdzić czy wszystkie gumowe zaślepki są na swoim miejscu, jak są to bitumika i do roboty wyciągnąć dywany i oklejać , póżniej drzwi i to powinno dać porządany efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie na Twoim miejscu zabrał od wyciszenia nadwozia, na ścianie grodziowej i pod spodem trzeba po pierwsze sprawdzić czy wszystkie gumowe zaślepki są na swoim miejscu, jak są to bitumika i do roboty wyciągnąć dywany i oklejać , póżniej drzwi i to powinno dać porządany efekt

chyba tak robisz w swojej BMW ;/

kolega pisze jak wyciszyc wydech a nie zeby na zewnątrz slychac było go 5 minut wcześniej a później widać ;/

a co do strumienicy to na pewno pomoze i ja bym zrobił tak jak mniej wiecej w oryginale, jedna duza strumienica na dwa wejsci i dwa wyjscia, i jezeli dalej bylo by za glosno to dał bym po jeszcze jednej na kazda rure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Strumienica....hmmm podejrzewam ze swojego doświadczenia, żę nic nie wyciszy, a da dziwny klag silnikowi...jeśli już to jakiś przelotowy tłumik uniwersalny i jakaś mała rzeźba z zamontowanie na dwie rury....Wtedy będzie o wiele ciszej jeśli chodzi o wydech...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge sie wypowiedziec tak.

Jestem po zabiegu wycinania katalizatorow. w e36 m50b25 vanos

Wczesniej samochod chodzil cichutko nawet nie bylo slychac jak byl odpalony

teraz wspawana jest strumiennica

 

http://allegro.pl/bmw-mercedes-strumienica-tlumik-czestochowa-stru-i3466739639.html

 

od tego Pana.

W zaleznosci czy masz podwujny tlumik czy pojedynczy, Ja mam podwujny

Jak dla mnie dzwiek silnika sie nie zmienil w zakresie od 0-4 tys obrotow pozniej tylko ladnie mruczy

Bo teraz po prostu u Ciebie ktos tanim kosztem pozbyl sie katów a zrobil zwykly przelot.

Jak najbardziej polecam strumienice. Zadnych nie pożądanych odgłosów mieć nie będziesz.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedzi :) ogólnie są dwie opcje: sama strumiennica, sam tłumik początkowy(zamiennik katów) od e46 325/330, po dwa wyjścia ma, jednak trzeba by było może go jakoś przerobić, lub te dwa rozwiązania razem :) oj szkoda że nie robią takich tlumików do e36 325...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie na Twoim miejscu zabrał od wyciszenia nadwozia, na ścianie grodziowej i pod spodem trzeba po pierwsze sprawdzić czy wszystkie gumowe zaślepki są na swoim miejscu, jak są to bitumika i do roboty wyciągnąć dywany i oklejać , póżniej drzwi i to powinno dać porządany efekt

chyba tak robisz w swojej BMW ;/

kolega pisze jak wyciszyc wydech a nie zeby na zewnątrz slychac było go 5 minut wcześniej a później widać ;/

a co do strumienicy to na pewno pomoze i ja bym zrobił tak jak mniej wiecej w oryginale, jedna duza strumienica na dwa wejsci i dwa wyjscia, i jezeli dalej bylo by za glosno to dał bym po jeszcze jednej na kazda rure

 

 

haha kolego napchaj nawet 10 strumiennic napewno będzie Ciszej- napewno strumiennica nie wytłumia, wspwaj zwykłą rurę i będziesz miał taki sam efekt co ze strymiennicą, całość hałasu zależy praktycznie od tłumika końcowego anie od kata czy od strumiennicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.