Skocz do zawartości

kierownica - podłączenie klaksonu i AirBagu


bidżej

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taki problem:

 

w swojej świeżo kupionej E36 nie mam klaksonu, świeci się kontrolka poduszki i nie odbijają kierunki. Założona była kierownica 3-ramienna z E46. Zgodnie z tym co podejrzewałem, po zdjęciu kierownicy okazało się, że w ogóle brak jest taśmy.

 

Kupiłem drugą kierownicę, tym razem już od E36, z taśmą. I teraz zonk jest taki: z taśmy wychodzą 2 wtyczki po 2 piny - jedna jest bardziej okrągła i idzie najpewniej do poduszki (jest na nią gniazdo pod przełącznikiem kierunków), ale na drugą, prostokątną, płaską 5-pinową (tylko 2 przewody wykorzystane) nie ma nigdzie miejsca. Myślałem, że to wtyczka od klaksonu, ale wygląda na to, że nie. Nie ma na nią nigdzie gniazdka w okolicach kierownicy.

 

w związku z tym 2 pytania:

 

1. od czego ta płaska wtyczka?

2. jak tu kurde działa klakson? czy prąd do niego ma iść takim dzyndzelkiem tuż pod przełącznikiem wycieraczek? U mnie to cholerstwo jest jakby wetknięte w plastik i brudne, więc nie ma szans, żeby przewodziło. No i średnio widzę pierścień do przekazania sygnału na taśmie.

 

help! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie cośtam ogarnąłem temat (jak na moją zerową znajomość BMW).

 

sprawa wygląda tak, że:

1. mam nieodpowiednią taśmę (płaska wtyczka jest właśnie od klaksonu - przewody brązowy i niebieski)

2. mam złamany bolec, który ma jeździć po ślizgu

3. potrzebuję innej taśmy (z zaokrągloną, małą wtyczką do airbagu i ślizgiem do klaksonu)

4. kupiłem auto od artysty-rzeźbiarza.

 

póki co mam tylko fotkę końcówki kolumny:

 

http://i1051.photobucket.com/albums/s438/bidzej86/th_2013-08-14181449_zpsd22ad119.jpg

 

PS. Czy to normalne, że kierownica (a w zasadzie cała kolumna) w E36 nie jest ustawiona prostopadle do kierowcy, a lekko odchylona w lewo? Przyglądałem się dzisiaj jakiemuś compactowi na parkingu i też tak to chyba wyglądało...

Edytowane przez bidżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg realoem (kurde zapomniałem o nim) jest tak:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF51&mospid=47428&btnr=32_0705&hg=32&fg=35

 

czyli nr taśmy który teoretycznie powinienem mieć:

 

32341162111

 

na rysunku widać niby taki układ wtyczek jak w kierownicy, którą kupiłem, ale to chyba tylko rysunek poglądowy - kolumna wygląda tak jak na zdjęciu wyżej.

 

i wiesz może jak z PS z ostatniego posta?

 

Czy to normalne, że kierownica (a w zasadzie cała kolumna) w E36 nie jest ustawiona prostopadle do kierowcy, a lekko odchylona w lewo? Przyglądałem się dzisiaj jakiemuś compactowi na parkingu i też tak to chyba wyglądało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli posiadasz kierownicę z taśmą bez ślizgów tzn. bez tych miedzianych okręgów to i ten miedziany bolec Ci nie potrzebny.Odcinasz kabel od tego bolca i łączysz z niebieskim od taśmy a brązowy to masa.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dał zdjęcia było by łatwiej.Słuchaj ja jak zmieniałem kierownicę odciąłem ten bolec następnie zalecają wymienić uchwyt manetek ja tego nie zrobiłem zostawiłem stary wszystko ok tylko usunąłem tego bolca po prawej stronie.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.