Skocz do zawartości

e36 318TI zbyt szybie odcięcie


pszczola3mk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam bmw e36 318TI Compact z 1998, silnik m44. Co jakiś czas pojawia mi się problem zbyt szybkiego odcięcia - przy około 5000 obrotów, normalnie kręci się spokojnie ponad 6000. Podłączyłem pod INPE i otrzymałem takie rezultaty:

- błąd 112 - czujnik pozycji wałka rozrządu

- co jakiś czas pojawia się też błąd Vehicle Speed Sensor Signal Error

- podczas jazdy INPA wskazuje prędkość pojazdu cały czas 0 km/h mimo że prędkościomierz na desce działa poprawnie (po odpięciu czujnika z VSS z dyfra prędkościomierz na desce przestaje działać)

- pozostałe parametry auta są w normie i przyjmują oczekiwane wartości

 

Dodam tylko że dyfer jest zmieniony i czujnik VSS też - na części używane ale sprawdzone.

Po wyczyszczeniu błędów w INPA i dalszej jeździe motor pracuje dobrze przez jakieś 30 min do godziny i błędy znowu się pojawiają i odcięcie przesuwa się na 5000. Sprawdzałem całą wiązkę, wszystkie masy i wszystko jest ok, nie można się do niczego przyczepić. Dyfer przed zamontowaniem dokładnie przeczyściłem, czujnik VSS także, oczyszczony ze wszystkich opiłków. Nie mam dokładnych opisów błędów z INPA bo zanim zdążyłem zrobić screen to padła mi bateria w lapsie :(

 

Czy macie jakiś pomysł jak usunąć usterkę, żeby odcięcie nie przesuwało się aż do 5000? Czemu INPA nie pokazuje poprawnej prędkości auta? Dodam tylko że w momencie pojawiania się błędu wałka i odcięcia przy 5000 to motor nawet na niższych obrotach pracuje nienaturalnie, jest zamulony i auto traci przyspieszenie.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.