Skocz do zawartości

323i Nie działające PDC


XoniX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wziąłem się za uruchomienie PDC w moim aucie. Jest to oryginalna instalacja. Na początku myślałem że to kwestia podpięcia kostki ale jak się później okazało to nie wystarczyło. Po wrzuceniu wstecznego biegu słychać krótki sygnał który po chwili cichnie ale czujniki nie reagują na zbliżającą się przeszkodę. Jak określić czy to moduł czy czujniki są zepsute a może tylko jeden czujnik? Pozdrawiam.
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat. mam podobny problem: otóż u mnie po uruchomieniu silnika i wrzuceniu R (automat) słychac dzwiek PDC przez ok 3 sek po czym sie wylacza. kazde kolejne wrzucenie na R cicho.. dopiero gdy zgaszę i uruchomię na nowo silnik. czujniki nie reagują na przeszkody... dodam ze na kompie pokazuje blad PDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze coś to temat podskoczy do góry :P U mnie nic się nie wyświetla na kompie ale mam tylko podstawową jego wersję. Poza tym wszystko tak samo jak u kolegi beltusss-a
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie doczytałem już wiem,że masz ori pdc dlatego edytowałem podepnij pod komputer może wykaże któryś czujnik lub co innego.Przepatrz instalację czy nie ma przerwy nigdzie także przy gongu. Edytowane przez elukaes

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak pisałem na początku jest to oryginalna instalacja. (poza tematem ale śmieszne: moja dziewczyna siedzi obok mnie i czyta, po chwili pyta co to jest PDC? i sama zgaduje: poniżej d....py cios?

)

A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie również jest ori PDC. Wyczytałem że najlpeiej zaczać od odpięcia i czyszczenia(?) modułu który znajduje się gdzies w bagażniku przy kole zapasowym (E46- w E36 powinno być podobnie) nastepnie jezeli nic nie da to problem moze lezec w samych czujnikach ktore sa w zderzaku dosyc podatne na wilgoc. A moze uda mi sie dojsc w czym lezy problem przez inpe to dam znac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet przeleciałem po wszystkich w miarę dostępnych przewodach w bagażniku celem odszukania jakiegoś przebicia, ale wszystko wygląda bardzo ładnie. Nawet sam moduł nie wygląda jak miałby być zniszczony przez jakiś czynnik zewnętrzny [u mnie moduł PDC znajduje się przy lewym błotniku w bagażniku (wersja COUPE\) ]
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, podepne sie pod temat, zeby nie tworzyc kolejnego:

 

niedawno zamontowalem PDC do swojego E36 (oryginalne, wyjete z innego E36). Instalacja jest podlaczona tak, jak fabryczna. Podlaczam czujniki, wlaczam wsteczny i... kompletna cisza. Gong sprawidzlem - sprawny (wydaje dzwieki gdy komputer pokladowy chce cos przekazac), +12 i masa ok. Wiazke czujnikow sprawdzilem i jest w porzadku - nie jest nigdzie przerwana, same czujniki tez wydaja sie w porzadku. Obejrzalem komputer - w srodku zadnych sladow nadpalenia czy stopienia - zadnych uszkodzen widocznych golym okiem. Dodatkowym objawem jest, ze jesli podlacze PDC do instalacji, to alarm (fabryczny) sie wlacza, wiec najwyrazniej komputer PDC powoduje jakis konflikt.

 

Nie wiem co to moze byc, czy ktos bylby w stanie podpowiedziec? Moze musze dopisac PDC do ktoregos z komputerow? Jest tu ktos, kto wie co to moze byc za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.