Skocz do zawartości

Problem po wymianie skrzyni m50b25


Boonaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem u siebie skrzynie biegów i wszystko było by ok tylko mam problem z położeniem dźwigni zmiany biegów, już mowię o co chodzi, w skrzyni którą kupiłem był delikatnie inna końcówka w którą wpinam wodzik(element nr 12)http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CC51&mospid=47440&btnr=25_0013&hg=25&fg=05 i teraz tak na moim wodziku(element nr 9) który był przy starej skrzyni dżwignia była mocno cofnięta do tyłu w wyniku czego miałem tylko 3 biegi R,1,3,5, domyśliłem się ze moj widzik jest za krótki do tej skrzyni, pojechałem na szrot kupiłem inny, dłuższy, okazał się zbyt długi(dżwignia była mocno do przodu, pojechałem jeszcze raz kupiłem inny, wydawało się że to ten, i na tym mam wszystkie biegi ale dźwignia i tak jest lekko w tył, są wszystkie biegi ale 2 i 4 nie wchodzi do końca, i teraz mam pytanie, czy naprawdę jest tyle rodzai tych wodzików? bo teraz żeby było ok musiałbym znaleźć jakiś 1cm dłuższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja jak zmieniłem skrzynie to w tej nowej był wybieraj walnięty tzn. tulejki i miał duży luz i było tak jak u Ciebie wymieniłem na taki z dobrymi tulejkami bez luzów i jest ok wydaje mi się że nie ma róznych wodzików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie koledzy poradziłem, przeciąłem na pół mój stary wodzik włożyłem rurke w środek w dwie części, załozyłem na auto ustawiłem lewarek tak jak był wcześniej, pospawałem i już jest ok, tak jak wcześniej.

Dobry pomysł - ja jak wymieniałem skrzynie to miałem za długi wodzik - i troche zagiołem mu końcówke - są 3 rodzaje wodzików - ja przynajmniej tyle mam - teraz jak wymieniam skrzynie to zanim złoże wszystko sprawdzam czy są biegi bo też zrobiłem tak jak ty i miałem tylko R , 1 , 3 i 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.