Skocz do zawartości

Offtopic kupić anglika w PL i się nim poruszać kilka pytań.


Bmwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może tutaj ktoś z was mi pomoże odpowiedzieć na pytania odnośnie samochodów RHD. Otóż oczywiście są kuszące ceny tych samochodów na Polskim rynku. Teraz moje pytanie. Jeśli załóżmy kupie samochód co ma kierownice z prawej strony i posiada on ważny przegląd techniczny MOT i ubezpieczenie to mogę się nim poruszać jako nowy właściciel po Polsce? I do jakiego czasu? Podobno w Polsce można ubezpieczyć samochód na brytyjskie tablice to również jest prawda czy imaginacja ludzi?

Jeśli już mam taki pojazd to mogę zrobić w Polsce przegląd techniczny MOT (która bodajże się robi co roku). Nie wiem jakim cudem,ale czytałem,że ludzie już jeżdżą ileś lat samochodami RHD po Polsce.Tylko przedłużają badanie techniczne i ubezpieczenie,a tablice oczywiscie sa brytyjskie. Może ktoś mi podpowiedzieć jak to jest. Byłbym baaaardzo wdzięczny. Proszę nie odsyłać mnie na fora typu "angiliki" Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to dalej nie można zarejestrować anglika w PL chyba,że zrobi się przekładkę kierownicy. MOT to angielski przegląd techniczny i można na nim jeździć do końca trwania ważności po warunkiem, że auto ma ważne ubezpieczenie, nie orientuje się czy można wykupić polskie oc trzeba by kilka ubezpieczycieli zapytac.

Kolega kupił anglika w rozsądnych pieniądzach, 7500 tyś wyłożył na przekładkę bo okazało się że trzeba to zrobić z orginalnych części, po przeróbce i przekładce i tak wyszedł do przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie musi mieć ważny Mot i ubezpieczenie. Niby można tylko na miesiąc mieć ubezpieczenie takiego samochodu,ale są jacyś ludzie co załatwiają na rok. Zna ktoś kogoś kto już robił taki myk,że robił przegląd anglika na cały rok plus ubezpieczenie na rok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.