Skocz do zawartości

[E91] Ciemny ekran, brak radio, iDrive kreci bez blokady


pajak4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis dopadl mnie jak dotad 1 problem z samochodem, mianowicie po porannym odpaleniu ekran zaczal cos migac, radio milczy, iDrive - kółko kreci sie bez charakterystycznych skoków (luźno). E91, Radio Profesional iDrive, Navi, BT. BT dziala bo mi sie laczy z telefonem, ale nic nie slychac przez glosniki i mikrofon nie dziala. Płyta w srodku navi caly czas sie kręci cos tam szuka, czasem mignie jasniej ekran i gasnie....2 razy pojawil sie napis BMW startowy i zgasł.... brak reakcji na przycisk wyciagania plyty w dvd i cd, Sterowanie głosem tez nie działa, ogólnie brak reakcji na sterowanie radiem oprócz chwilowych mignięć wyswietlacza .

 

Wykonałem: reset z klemą aku - brak zmiany, sprawdzilem bezpieczniki - sa OK.

Czy macie jakieś inne pomysły jak sie wziac za disgnoze? i co moze byc powodem?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie, okazało się że wysypał się jakiś plik ładujący system multimedialny w sterowniku bootloader czy coś takiego. Aktualizacja całego softu w aucie i problem rozwiązany.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=194499&p=1417204&hilit=czarny+ekran#p1417204

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i po problemie.

przyczyna okazaly sie "luźne" flash`e w sterowniku komfortu ktory w profi jest zintegrowany z radio/navi.

Po ponownym lutowaniu okazalo sie ze sa do przeprogramowania bo strasznie sie w nich nasialo i nie odpalaja sie poprawnie.

przy okazji upgradowalem soft i nowe menu jest juz u mnie.

 

Jesli ktos ma podobnie niech nie marnuje czasu tylko na programowanie to nic nie daje na dluzsza mete, trzeba polutowac na nowo pamięci i pozniej wgrac soft.

To samo dotyczy wieszajacego sie ekranu, migajacych pikseli itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
[E91] Ciemny ekran, brak radio, iDrive kreci bez blokady

przez pajak4 » 19 Lip 2013 15:19

 

Witam,

Dzis dopadl mnie jak dotad 1 problem z samochodem, mianowicie po porannym odpaleniu ekran zaczal cos migac, radio milczy, iDrive - kółko kreci sie bez charakterystycznych skoków (luźno). E91, Radio Profesional iDrive, Navi, BT. BT dziala bo mi sie laczy z telefonem, ale nic nie slychac przez glosniki i mikrofon nie dziala. Płyta w srodku navi caly czas sie kręci cos tam szuka, czasem mignie jasniej ekran i gasnie....2 razy pojawil sie napis BMW startowy i zgasł.... brak reakcji na przycisk wyciagania plyty w dvd i cd, Sterowanie głosem tez nie działa, ogólnie brak reakcji na sterowanie radiem oprócz chwilowych mignięć wyswietlacza .

 

Wykonałem: reset z klemą aku - brak zmiany, sprawdzilem bezpieczniki - sa OK.

Czy macie jakieś inne pomysły jak sie wziac za disgnoze? i co moze byc powodem?

 

dzieki

 

Witam,

 

odświeżam temat, bo dopadł mnie podobny problem, z jedną różnicą.

Moja E90 wyposażona jest w nawigację Professional. W trakcie słuchania muzyki przez wejście AUX nagle na wyświetlaczu wszystko zgasło i zapadła cisza. Jak się lepiej przyjrzałem wyświetlaczowi, to odniosłem wrażenie, że tylko podświetlenie siadło, a w tle widziałem "ostatnie wyświetlenie". Pozostałe objawy z pokrętłem, ciszą w głośnikach jak powyżej. Zostawiłem samochód na kilkanaście minut i po powrocie wszystko było OK. I znowu w czasie słuchania muzyki z AUX'a wszystko zgasło, ale tym razem już całkowicie. Ekran całkowicie czarny, bez żadnych "prześwitów". Niestety postój już nie pomógł. Następnego dnia rano nie odpaliłem już auta, bo zabrakło prądu. Wtedy zorientowałem się, że w napędach cały czas coś szumi (płyta, wentylator - nie wiem) i że szumi to cały czas po zamknięciu samochodu (co było powodem rozładowania akumulatora).

Po włożeniu kluczyka z wyświetlaczem nic się nie dzieje. Nawet nie mrugnie. Tylko cały czas szum z napędów. Przyciski do usuwania płyt nie reagują, radio nie działa, pokrętło iDrive luźne bez oporów.

Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie w porządku.

Zdjęcie klemy nie pomogło - całą noc była zdjęta klema w czasie ładowania akumulatora.

 

Proszę o podpowiedzi i pomoc czy jest szansa uratowania tego podzespołu, czy czeka mnie wymiana na nowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.