Skocz do zawartości

Palmtop MIO 180 - co o nim sadzicie ?


Pawel735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zwiazku z tym ze zamierzam zainstalowac nawigacje w drugim samochodzie mam nastepujace pytanie.Otoz zamierzam kupic jakiegos PDA i zainstalowac na nim automape xl.Cenowo palmtop MIO 180 wydaje sie byc dobra oferta zwazywszy na to ze ma zintegrowany odbiornik gps co jest niewatpliwie zaleta.Co sadzicie o tym sprzecie ? Sa z nim jakies problemy ? Czy ew jest cos lepszego co mozna kupic w tej cenie ? Jak jest z zasiegiem - czy nie gubi ?Jak automapa xl chodzi na tym sprzecie ? A moze lepiej kupic MIO A201 ?

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cenowo palmtop MIO 180 wydaje sie byc dobra oferta zwazywszy na to ze ma zintegrowany odbiornik gps co jest niewatpliwie zaleta.Co sadzicie o tym sprzecie ?

[...]

A moze lepiej kupic MIO A201 ?

 

Z tego co patrzylem Mio 180 jest technicznie podobny do A201, z tym ze A201 ma jeszcze bluetooth. Jak dla mnie to spora zaleta, bo mozna w warunkach "polowych" sprawdzic poczte czy uruchomic net. Jesli tylko do navi to 180 powinien wystarczyc.

Moim typem PDA jest Asus a636, ale niestety to inna klasa cenowa, startuje z okolic 1500 :/

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na mio 180 i bardzo zadowolony jestem. Zamiast BT ma IRDE co bardziej sprawdza sie z telefonami chcąc cos ta przesłać, zresztą mio 201 ma jescze jakieś problemy z BT i dopuki tego nie rozwiążą programowo to jest on bezuzyteczny. Zasięgowo rewelacja, na wet przy mocnych opadach i wysokiej zabudowie sygnał ma bardzo silny i widzi zazwyczaj wszytskie satelity. W trasie rzadko kiedy moc sygnału spada mi poniżej max.

Ja polecam, mio 180 nawet dlatego ze WM 2003 jest sprawdzonym systemem i mniej wymagającym. WM 05 to nowiść i wiele programów z nim nie pracuje no i więcej ciągnie z procka.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na mio 180 i bardzo zadowolony jestem. Zamiast BT ma IRDE co bardziej sprawdza sie z telefonami chcąc cos ta przesłać,.

Niestety, ale uzytecznosc bluetootha w porownaniu do irdy to niebo a ziemia. Uzywanie irdy wymusza ciagle widzenie sie urzadzen, co wygodne na pewno nie jest. Poza tym bluetooth to nie tylko przesylanie danych. A201 potrafi prze bluetooth robic jako zestaw glosnomowiacy, co tez moze byc przydatne w samochodzie.

Z reszta zainteresowanym polecam http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=11221

zresztą mio 201 ma jescze jakieś problemy z BT i dopuki tego nie rozwiążą programowo to jest on bezuzyteczny.

Podobno juz udalo sie ten problem rozwiazac http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=11321

Zasięgowo rewelacja, na wet przy mocnych opadach i wysokiej zabudowie sygnał ma bardzo silny i widzi zazwyczaj wszytskie satelity. W trasie rzadko kiedy moc sygnału spada mi poniżej max.

Ja polecam, mio 180 nawet dlatego ze WM 2003 jest sprawdzonym systemem i mniej wymagającym. WM 05 to nowiść i wiele programów z nim nie pracuje no i więcej ciągnie z procka.

Tu masz racje, chociaz przy takim podejsciu wszyscy powinnismy miec jeszcze win 3.11 na komputerach ;)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jak to z doświadczenia wiem to niestety, co jest uniwersalne nie jest dobre i tak z zestawem głośnomówiacym, słabo słychać i ciężko już się dogadać powyżej 80 km/h, za słaby głośniczek, to tak jakbyśmy chcieli słuchać MP3 przez ten głośnik, efekt żaden.

Ogolnie BT to bardzo fajna sprawa, ale ja jej akurat nie potrzebowałem, dletego wybrałem dla mnei lepszy a zarazem tańszy PDA.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam mio 168 z automapaxl na polske i Tomtomem 5 na europe i smigam z zamknietymi oczami.

w pazdierniku wracalem z irlanii nawigowany wlasnie tomtomem i nawet mi przez mysl nie przeszlo wyciagnac atlas ze schowka.

takze jakby nie patrzec naprawde polecam nawigacje, a w sumie ja do samego nawigowania mio 180 za swiat, zwlaszcza ze gps ma wbudowany

pozdrawiam i zycze udanych zalupow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.