Skocz do zawartości

Wysokie spalanie gazu E36 1.8i.


MateuszekE36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam od niedawna BMW E36 z silnikiem 1.8i m40. W aucie zamontowana jest zwykła instalacja gazowa i mam problem, ponieważ spalanie wynosi około 16 - 18 litrów na 100km. Czy to nie za dużo? Moim zdaniem te 13l powinno spalić przy delikatnej jeździe. Dobrze myślę? Dodam, że nie cisnę Buni, kręcę ją do 2500 obr/min na każdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proste.

Jak braknie Ci paliwa jedziesz na stację benzynową.

 

Jak jest coś nie tak z autem jedziesz do mechanika.

W tym przypadku do gazownika :duh:

 

Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proste.

Jak braknie Ci paliwa jedziesz na stację benzynową.

 

Jak jest coś nie tak z autem jedziesz do mechanika.

W tym przypadku do gazownika :duh:

 

Proste?

Nie ma co wróżyć z fusów i wymyślać dlaczego dużo pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jest na sekwencji to może tak spalać, bo jest to zapewne zrobione na tzw. "kruciaka" u mnie w 318 is z automatyczna skrzynią przy trybie "economy" czyli obroty ok 2,5-3 tys/min spala przy naprawdę emeryckiej jeździe 12L/100km. Podjedź tylko do dobrego gazownika a nie jakiegoś co robi auta z gazem raz na 6 miesięcy bo ci jeszcze bardziej sprawę pogorszy, ja tak miałem z Oplem Zafirą z 2000r. , kieszeń bolała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja dokładnie tak samo jeżdżę do 2.5 tys. obrotów, no może czasem dojdę do 2800 - 3000, ale spalanie utrzymuje się ok 17 litrów. Staram się jeździć ekonomicznie (hamuje silnikiem, pilnuje obrotów itp.itd.). Pojadę w przyszłym tygodniu do gazownika. Dodam, że auto nie ma katalizatora i niezbyt równo chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jest na sekwencji to może tak spalać, bo jest to zapewne zrobione na tzw. "kruciaka" u mnie w 318 is z automatyczna skrzynią przy trybie "economy" czyli obroty ok 2,5-3 tys/min spala przy naprawdę emeryckiej jeździe 12L/100km. Podjedź tylko do dobrego gazownika a nie jakiegoś co robi auta z gazem raz na 6 miesięcy bo ci jeszcze bardziej sprawę pogorszy, ja tak miałem z Oplem Zafirą z 2000r. , kieszeń bolała....

nie mozliwe zeby to bylo jej normalne spalanie dlatego ze nie sekwencja, to jak by jej pocisnal to by musiala ze 40l/100km spalic, zle wyregulowana pewnie, mam ten sam silnik tylko ze w benzynie i najwieksze spalanie wyszlo mi 22l/100km ale caly czas gaz w podlodze i bardzo krotkie odcinki, nawet nie 2km ciagle odpalana gaszona to wiadomo ze duzo wezmie

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.